|
|
 |
Thoughts
2001-03-14 10:39:04
|
167
|
Kedves oncogito!
Nos éppen az a poen, hogy az állatok "érzelmek" (belső ösztönös reakciók) alapján cselekszenek nem pedig tudatosan, ezért az érzelmeket "elkerülni" csak tudatos cselekvésforma lehet...
Szerintem éppenhogy minden érzelemre lehet találni egy racionális magyarázatot is, sőt szerintem bőven meg is éri! A fogaim ügyében sem a félelem vezérel elsősorban, hanem az az egyszerű gondolat, hogy sokkal praktikusabb amíg van.
Amennyiben ez nem megy, nem nevezhető a cselekedet tudatosnak, mert nem tudod megmagyarázni az okát!
Épp ez a gond az állatoknál! Csinál valamit, de nem tudja miért teszi azt!!!
Ha Te mindent vissza akarsz vezetni egy-egy sarkított érzelmi alapra, akkor Te arra törekszel, hogy ne cselekedj tudatosan!
Te szégyenled magad a kutyáid előtt??? |
|
A hozzászólás:
 |
oncogito
2001-03-14 05:16:33
|
165
|
Üdv Thoughts !
Azt hiszem a fő probléma ott van, hogy te semmibe nem akarsz érzelmeket belekeverni sem embernél, sem állatnál.
Ez persze egyéni dolog, de az ebből levont konzekvencia is az.
A fogmosás minden racionális érve mögött az húzódik meg, hogy az ember fél attól, hogy elromlanak, vagy éppen elveszíti a fogait. Szinte minden visszavezethető ilyen sarkított érzelmi alapra.
Miután ezt te alapból vitatod, a témában sok újat már nem mondhatok a szubjektivitás veszélye nélkül.
Azért ha eszembe jut egy-két macskás -sztori, majd elmondom. :-)
oncogito |
|
Előzmény:
 |
Thoughts
2001-03-14 00:24:56
|
160
|
Kedves oncogito!
Én nem ismerem a szomszédod macskájának tanulási képességét, de az, hogy egy állat tanulékony, még messze nem takar tudatosságot...
Az állatok ismerik a múlt eseményeit, mert többek között azokból az információjából épül fel az a "személyiség" amivel végülis rendelkezik...
A lényeg az, hogy ezeket az információkat nem tudja tudatosan pakolgatni jobbra balra! Nem tudja irányítani a "gondolatait"!
Szerinted min gondolkozik???
Már ne is haragudj, de az, hogy Te nem gondolod végig a fogmosás kérdését olyan racionálisan, hogy arra nekem szükésgem van, hogy ..., hanem érzelmeket keversz bele, az a Te bajod, de ne általánosíts. (Nem mondom, hogy nem játszik közre, de mivel tudatosan végiggondolom, tudom azt is, hogy nem az a lényeg... (Ezzel a gyerekeket fenyegetik, hogy olyan gondolatokat plántáljanak beléjük amik helyesek, de idejekorán még nem tudják azt kiértékelni.))
Az, hogy a kutyád leszette a töviseket egy szép teljesítmény! (Hozzáteszem, ettől még ugyanúgy nem fog tudni rád megsértődni!)
A "teljesítési ösztön" biztos benne van az állatokban (is) mert azzal csak növelik saját esélyeiket a túlélésre... |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|