Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001-03-14 00:24:56 160
Kedves oncogito!

Én nem ismerem a szomszédod macskájának tanulási képességét, de az, hogy egy állat tanulékony, még messze nem takar tudatosságot...

Az állatok ismerik a múlt eseményeit, mert többek között azokból az információjából épül fel az a "személyiség" amivel végülis rendelkezik...
A lényeg az, hogy ezeket az információkat nem tudja tudatosan pakolgatni jobbra balra! Nem tudja irányítani a "gondolatait"!
Szerinted min gondolkozik???

Már ne is haragudj, de az, hogy Te nem gondolod végig a fogmosás kérdését olyan racionálisan, hogy arra nekem szükésgem van, hogy ..., hanem érzelmeket keversz bele, az a Te bajod, de ne általánosíts. (Nem mondom, hogy nem játszik közre, de mivel tudatosan végiggondolom, tudom azt is, hogy nem az a lényeg... (Ezzel a gyerekeket fenyegetik, hogy olyan gondolatokat plántáljanak beléjük amik helyesek, de idejekorán még nem tudják azt kiértékelni.))

Az, hogy a kutyád leszette a töviseket egy szép teljesítmény! (Hozzáteszem, ettől még ugyanúgy nem fog tudni rád megsértődni!)

A "teljesítési ösztön" biztos benne van az állatokban (is) mert azzal csak növelik saját esélyeiket a túlélésre...

A hozzászólás:
oncogito Creative Commons License 2001-03-13 21:05:50 158
Méghogy egy macskának ne lenne egészséges életöszöne a kutyákkal kapcsolatban ???
Hamar megtanulja az általam említett macska is és a többi is (sokszor tapasztaltam kutyás létemre!!!) hogy a pórázon levő kutya (!) a nem veszélyes!
A cselekedetük pedig ennek megfelelő!

A fogmosásról: az ember fél a fogainak elvesztésétől, de mindenek előtt a fogorvostól ! :-(
(Ugy látszik szükségem van további példára)

Ami pedig a tudatos gondolkodáshoz szükséges mult-jelen jövő fogalmakat illeti.
A tapasztalat, amit az élete folyamán megszerez egy állat, feltételezi a múlt ismeretét.
Ami pedig a "jővőbeni" (én sem évekre gondolok!) terveket illeti.

Megintcsak kutyapélda, dehát nálunk ők családtagok.
Az egyik kutyám (sajna kb. egy éve kellett elaltani) nagyon szeretett apportírozni régi, korhadt fadarabokkal. (Vele különben kiképzésen is tanultunk egymástól, nagyon össze voltunk hangolódva!) Egyik alkalommal odahozott elém a séta folyamán egy ágas-bogas fadarabot, biztos valamilyen jó szag miatt kedvelte meg.
Viszont tüskés volt, tele vékony szúrós ággal. Tulajdonképpen csak magamnak mondtam, hogy "csupaszd meg, addig én ezt el nem dobom". Azzal otthagytam.
Magam is meglepődtem, hogy elkezdte lerágni és a nagyjából megfogható módon hozta utánam.

Vagy.
Éppen a kiképzések során lehet tapasztalni, hogy milyen hiúak is. Ha egy feladatot a másik eb sikeresen végrehajott a szeme láttára és nagy dicséretet kapott (ezt szerintem még a levegőben is érzik) akkor szinte biztosan sokkal gyorsabban megismétlí ő is, mert meggyőződésem, a motiváció az, hogy nem akar alulmaradni.

No, példákból aztán kapsz most eleget. :-)

oncogito

Off.
Köszi a fordítást.

Előzmény:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-13 20:37:51 157
Kedves oncogito!

Az "innit" az angol nyelv question tag-jainak rövidítése, ami a magyar rákérdezésnek felel meg (nemtom van e a magyarban is neve). Eredetileg csak az "isn't it"-et rövidítette, de poenból sok helyen használják!
Ha azt mondom: It's a nice day, innit?
Az annyit tesz: Szép napunk van, nem de?

Azthittem nem kell majd példák tömkelegét szolgáltatnom, de pl.: fogmosás! (Sok érzelmem nincs előtte...

Nem tudom milyen ösztönök működtek abban a macskában, de én nem tartom elfogadhatónak azt az elgondolást, hogy egy macska azért, hogy tesztelje leendő simogatóját kockáztatja életét! Ez egy esetben következhet be, ha nem tud arról, hogy az életével játszik... (Elképzelhető, ha hozzá van szokva a kutyákhoz.)

Már korábban is mondtam, és most is mondom! Nem az a lényeg, hogy egy állat ne gondolkodna! Az a lényeg, hogy egy állat nem képes tudatosan gondolkodni!

A tudatos gondolkosdáshoz többek között tisztában kell lenni a következő két fogalommal: "múlt", "jövő"! Ezzel az állatok nincsenek TUDATOSAN tisztában... (Valamilyen szinten persz, de egy macska szerintem nem tud mondjuk 10 percnél előbbre gondolkodni... Talán még annyira se... Azért az még távol áll a tudatosságtól...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!