|
|
|
|
 |
Thoughts
2001-03-12 10:32:55
|
135
|
Kedves oncogito!
Példálódz bátran a kutyákkal, én is azt tettem, és már mondtam is, hogy bármelyik állatot kidumálhatnánk itt...
Kutyád nem egy hülye kutya.
Viszont ne felejtsük el, hogy még ezek a képességek, is alulmaradnak egy emberéhez képest.
Nem az ismeretszerzéssel van a gond, vagy annak fejlettségével!!!
(Nem értem. Ha neked ez a kijelentés nem tetszik, mondj rá valamilyen érvet, miért is nem jó.)
A cápáknak rettentő összetett ismeretszerző berendezésük van, mégis taníthatatlanabbak a kutyáknál.
A taníthatatlanság pedig nem az egyéniség jelen, hanem a hülyeségé!
Amelyik állat tanítható, az hamar megtanulja, hogy érdemes tanulni, mert akkor jobban jár. |
|
A hozzászólás:
 |
oncogito
2001-03-12 05:03:54
|
134
|
Elnézést, hogy macska témában kutyával példálódzok, (igérem, utoljára) de állat az is. :-)
Elmondanék egy esetet az elvontabb gondolkozás feltételezésének érzékeltetésére.
Előfordult, hogy poenból az egyik kutyámat megkérdeztem, hogy hol a fiam, nem találom. Addig kereste (nem nagy a lakásunk) amig fellelte valahol, aztán boldog farkcsóválás következett.
Most jön a poen. Amikor a másikat kérdeztem, kiment az előszobába, megszagolta a fogason a dzsekijét, aztán nyugodtan visszament a helyére.
Az ismeretszerzés képessége sokkal többrétü lehet, amint amikkel az ember rendelkezik. Az élet végtelenül sokszinü, ami magában hordja a végtelenül sokszínü érzékelését is.
|
|
Előzmény:
 |
Thoughts
2001-03-12 01:08:21
|
133
|
Most figyeltem csak meg!
Ott a kutyám...
Ha el akarom érni, hogy valahova mennyen (persze csak ilyen kis távolságokon belül) odamutatok neki!
Ehhez neki fel kell tudnia mérni azt, hogy hova mutat a kezem! (Meg fel is kell akarnia mérni...)
Egyszersem láttam hogy egy macska a mutatóujj irányába mozdult volna!!! |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|