Keresés

Részletes keresés

babarczyeszter Creative Commons License 2001-03-11 17:24:33 117
Jelentem, én értem el némi haladást macskanevelésben és -kommunikációban. Természetesen ők többet neveltek engem, mint én őket, de a végeredmény kölcsönös haladás a világbéke felé.

További érdeklődés esetén beszámolókkal szolgálok.

e

Thoughts Creative Commons License 2001-03-10 17:43:15 103
Erre most mit mondjak?

Csak arra kérhetlek, hogy támaszd alá állításod egy két érvvel!

Persze, hogy nem lehet idomítani egy macskát! Kicsi ahhoz az agytérfogata...

rali Creative Commons License 2001-03-10 17:34:21 102
Jó beszéd volt.
A hozzászólás:
BlueBird Creative Commons License 2001-03-10 16:51:18 101
Szvsz a macskák nem nem képesek felfogni, hogy mi van, hanem egyszerűen nem akarják felfogni, amit mondasz nekik. Egy macskát nem lehet idomítani.

Különben is van egy ilyen mondás:

"Macskád lenéz rád, kutyád felnéz rád, csak a disznó szemében vagy egyenrangú."

: )

Előzmény:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-10 01:29:14 100
Tisztelt terrigena!

Úgy fest óriási mértkékben eltér a véleményünk ebben a kérdésben!!!

Szerintem állatira nem számít, hogy egy állat milyen mennyiségű információhoz jut hozzá!!!

Pl.: Ott vannak a macskák!
Magyarázhatsz nekik naphosszat, de még a leginteligensebbek sem hiszem, hogy pár szónál többet "megértenének" abból az információtömegből amelyhez a beszéded által jutnak!!!
Ők is (ha jól tudom) hallják azt a hangtartományt amiben Te megszólalsz, sőt meg egy jópár másikat is, de mégsem képesek felfogni, hogy MIVAN!

Egy állatot figyelve le lehet olvasni "gondolataikat".
Ki lehet elemezni, mire miért úgy reagálnak ahhogy!
Azt pedig viszonylag könnyen le lehet tesztelni, mikre reagál egy állat mikre nem, nem?

A bálnák és delfinek valóban megszívták, mert iszonyú méretű agytérfogatuk ellenére szerencsétleneknek alig van viszonyítási alajpuk.

Viszont attól tartok a polipok nem rendelkeznek akkora aggyal!
Ha a mérete még nagy is (nem vagyok polipológus), biztos óriási funkcióbéle különbségeket lehet találni, egy lábasfejű és egy emlős agya között!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!