Keresés

Részletes keresés

Thoughts Creative Commons License 2001-03-10 01:29:14 100
Tisztelt terrigena!

Úgy fest óriási mértkékben eltér a véleményünk ebben a kérdésben!!!

Szerintem állatira nem számít, hogy egy állat milyen mennyiségű információhoz jut hozzá!!!

Pl.: Ott vannak a macskák!
Magyarázhatsz nekik naphosszat, de még a leginteligensebbek sem hiszem, hogy pár szónál többet "megértenének" abból az információtömegből amelyhez a beszéded által jutnak!!!
Ők is (ha jól tudom) hallják azt a hangtartományt amiben Te megszólalsz, sőt meg egy jópár másikat is, de mégsem képesek felfogni, hogy MIVAN!

Egy állatot figyelve le lehet olvasni "gondolataikat".
Ki lehet elemezni, mire miért úgy reagálnak ahhogy!
Azt pedig viszonylag könnyen le lehet tesztelni, mikre reagál egy állat mikre nem, nem?

A bálnák és delfinek valóban megszívták, mert iszonyú méretű agytérfogatuk ellenére szerencsétleneknek alig van viszonyítási alajpuk.

Viszont attól tartok a polipok nem rendelkeznek akkora aggyal!
Ha a mérete még nagy is (nem vagyok polipológus), biztos óriási funkcióbéle különbségeket lehet találni, egy lábasfejű és egy emlős agya között!!!

A hozzászólás:
terrigena Creative Commons License 2001-03-10 00:02:43 99
Konkretizáljam az állatok minket meghaladó képességeit??? Ahhoz bele kéne, hogy tudjam magam élni egy állatba, ami sajnos pillanatnyilag sci-fi. De elég, ha csak arra gondolsz, hogy a külvilág ingereiből bizonyos állatok sokkal többet felfognak, mint mi. És a tudósok egyelőre azt sem tudják elképzelni, hogy a delfinek, bálnák, vagy a polipok mire használják hatalmas agyukat...
Ha konkrétabb tudnék lenni, nagyon okos lennék.
Előzmény:
Thoughts Creative Commons License 2001-03-09 18:52:56 94
Kedves terrigena!

Nem áll szándékomban alábecsülni az állatok képességeit!

Az én célom az állatok valós képességeik megismerése, ellenben nehezíted a dolgom/unk, ha nem konkretizálod mondandód!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!