Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001-02-26 17:41:07 261
Szevasz Hobe, legjobb találni egy megbízható szerelőt, aki szakszerűen megtisztítja a lencséidet, ez nem embernek való feladat. A guta fog megütni, mikor azt hiszed, hogy te tetted tönkre a lencsédet karcolással, foltokkal, a tükrözésgátló réteg megsértésével és így tovább.

Régen, sok éve kerestem olyan patikát (akkor a Kosztolányi tér mellett a Bocskain volt ilyen), ahol lehetett venni szemészeti vattát, és csináltattam 10%-os alkohol-oldatot kétszer desztillált vízből. Volt egy pumpás ecsetem (nagyon finom szőrből, amihez soha ujjal hozzá nem nyúltam). Előbb lefújtam a port, aztán enyhén nedves pamaccsal lemostam a lencsét (azért nem erősebb oldattal, nehogy valami festéket vagy ragasztót feloldjon), majd több laza vattapamaccsal egymás után szárazra töröltem. Ezt a játékot szigorúan csak szemészeti vattával szabad eljátszani, bármi más steril vatta karcolni fog.

Mostanában egyszerűen veszek objektívtisztító készletet: a Hama is gyárt ilyet, más gyártmányom is van. Gagyi porecset (dobom ki azonnal: merevek a szőrszálai és a pumpája is): acetonszagú folyadék és objektívtisztító papír. Ránézésre nagyon szép lesz tőle az objektív, de azt hiszem, ez olyan, mint egy új fekete Mercivel beállni az automata mosóba...

Van, aki a folyamatosan beáztatva tartott szarvasbőrre esküszik, ami mellé ezüstöt tesz, hogy meg ne poshadjon. De ez már nekem is túl sok volt... :-) Hacsak nem vagy varázsló, a szarvasbőrödbe előbb-utóbb csinos homoxemcsék fészkelik be magukat.

A hozzászólás:
hobe Creative Commons License 2001-02-26 12:46:13 260
Hali!

Az objektiveket mivel kell tisztitani?

Vettem egy keszletet, amiben volt valmi torlokendo meg oxigen spray (?). Az elobbitol apro szoszok maradnak a lencsen, az utobbi meg neha rafagy es foltos marad:-(
Szarvasbor a megoldas?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!