Keresés

Részletes keresés

Feles Elek Creative Commons License 2001-02-22 11:02:08 7
Na, akkor, hogy itt is kötözködjek Veled:)
De inkább csak a pontosításért:

Környezetvédelem =/= természetvédelem, bár "enkaptizálja".

hogy értsük is: a természetvédelem a környezetvédelem része.

Ilyeténképpen, ha fenntartod állításodat, akkor a természetvédelem max. egy szekta lehet!
:oD

Clea Creative Commons License 2001-02-22 09:58:17 6
Amennyire én tudom, egyelőre nem voltak igazán sikeresek azok a kísérletek, ahol a környezettől teljesen elszigetelve próbáltak önfenntartó rendszereket (már ahol az ember is fenn tud maradni) létrehozni. Igenis függünk Gaiától, sokkal nagyobb mértékben, mint általában gondoljuk.
Ha ki tudnánk váltani a természetet (pl. ivóvízzel, élelmisszerrel - ezekre igencsak rá lenne szorulva néhány ország), bizonyos, hogy kiváltanák. De szerintem nem tartunk itt - csak hajlamosak vagyunk túlbecsülni a tudomány hatalmát.
Abban viszont tényleg van valami, hogy a környezetvédők sokkal inkább valamiféle vallási meggyőződéshez hasonló, és nem racionális megfontolásokból cselekednek. (Pl. Greenpeace).
Üdv: Clea
A hozzászólás:
jackgibson Creative Commons License 2001-02-22 09:38:53 5
"Azert itt meg nem tartunk. Szerintem pont abbol az elmenybol ered a termeszetvedelem, hogy most mar az emberre, emberisegre is hat a kornyezetrombolas, ha az egy igy megy tovabb magunkat pusztitjuk el"

hogyne tartanánk itt! csak még nem vagyunk rákényszerülve, hogy éljünk ezirányú tudásunkal és szerintem dőreség lenne megvárni azt az időt amikor kényszerből kell nélkülöznünk a természetet.
Váltsuk ki most!

Előzmény:
pro-vokál Creative Commons License 2001-02-22 09:34:34 4
a technológiai fejlődés elérte azt a szintet, hogy akár a földi bioszféra (GAIA) teljes kiiktatásával (az ember egész eddigi fejlődésének története a természet ilyen-olyan kizsákmányolásának története, önérdekből) is elő tudja állítani a táplálékát, levegőjét, vizét, stb.

Azert itt meg nem tartunk. Szerintem pont abbol az elmenybol ered a termeszetvedelem, hogy most mar az emberre, emberisegre is hat a kornyezetrombolas, ha az egy igy megy tovabb magunkat pusztitjuk el.

Abban azert van valami, hogy a termeszetvedelem, ha nem is vallas egyfajta politikai ideologia is lett (Greenpeace, zold partok, stb.), neha nagyon nem racionalis, hipkrtata, alszenteskedo, stb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!