|
|
 |
K.Trout
2001-02-16 18:47:34
|
64
|
a Kárpát-medencében egy olyan nép van, akiknél kérdés a származás, ez pedig a zsidó nép...és aki ezt tagadja, az vagy tudatlan vagy hazudik
Hogy egy alább írt klasszikust idézzek: te mesüge...
Ha tudod, hogy zsidó valaki, mér mondod, hogy nem tisztázott a származása? Kutakodj egy kicsit a családfádban, aztán ne lepődj meg nagyon, ha tót, szerb, román, szlovák, horvát, lengyel, orosz, sváb stbstb származásúakat találsz.
Vagy netán vissza tudod vezetni a családfádat Árpád kori ősödig, te ebihal???
Akinek a származása itt kérdéses, az a tied!
Elnéző szánalommal: Trout, a sváb-tót kavarék.
|
|
A hozzászólás:
 |
Gurg
2001-02-16 18:29:40
|
63
|
persze én is zsidózok akkor, ha valami dolgot érdekesnek tartok és még szóvá is teszem (bekopizom) egy topicinditóban, nemde? magyarán ha egy mégegyszerűbb halandónak szemetszúr egy furcsa történet (Michael S.), aki párhuzamositható jópár hazai eseménnyel és ezt szintén érdekesnek tart, zsidózik
hát ez a baj itten
ez miért zsidózás? mert egy gusztustalan képbe bekerült egy tel-avivi születésű nyugdijas? tessék mindent a maga inerciarendszerén belül kezelni, ja, hogy az kényes? nem gond, mossuk össze a dolgokat, kezdjünk el igazán direkben zsidózni (Lovas, Mónus, Chrudinák), miközben k*rvára nem arról van szó
azt még a hülye is látja (csak néhány ultraszemellenzős liberális nem), hogy az illető Badenban nem mongol, ez nem is kérdés...
az a baj, hogy a kedves liberális olvtársaknak minden zsidózás (fasisztoid persze), ami nem balról jön és nem dicséret
"
A származás már régen tematizálva van Magyarországon -- az antiszemita szélsojobboldal által. " mondja gedeon
a származás kérdése sokkal régebbi keletű, mint maga az antiszemita szélsőjobboldal
a Kárpát-medencében egy olyan nép van, akiknél kérdés a származás, ez pedig a zsidó nép...és aki ezt tagadja, az vagy tudatlan vagy hazudik
amugy félretéve minden előitéletet és indulatot, ezzel a mondattal abszolut egyetértek:
"A magyar liberális oldal elemi félreértése, hogy szalonképtelennek tartja a közszereplők származásának tematizálását."
|
|
Előzmény:
 |
gedeon_2001
2001-02-16 17:42:35
|
61
|
Na látod, Halandó.
Ha lenne olyan diszkurzus, amelyben tisztességesen lehetne beszélni ilyen dolgokról, akkor Gurg olvtárs kénytelen lenne alkalmazkodni hozzá. Igy viszont téged vádol zsidózással -- a szó értelmét a feje tetejére állitva --, maga pedig ártatlanságot mímel, mintha a topicinditóban emlitett úriember születési helyére való utalás nem lenne elég egyeértelmu. Gurg olvtárs persze igy is röhejes, de egy normális, oszinte diszkurzusban nem is tehetne úgy, mintha a vétket az követné el, aki eloször mondja ki a zsé betus szót, mert ez saját maga elott is nevetségesnek tunne. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|