|
|
 |
gedeon_2001
2001-02-16 17:23:39
|
59
|
Akkor te is tévedsz.
Természetesen nem oskutatásról beszélek.
Egyébként is mit nyer azzal a politikai kultúra, ha származást szóba hozni szalonképtelen, amikor ez azokat, akik származás alapján diszkriminálni akarnak, a legkisebb mértékben sem zavarja? A származás már régen tematizálva van Magyarországon -- az antiszemita szélsojobboldal által. Ezzel nem lehet úgy hatékonyan szembeszegülni, hogy pfuj, errol nem illik beszélni. Lehet róla tisztességesen is beszélni, az USÁ-ban pl. tudnak róla úgy is beszélni. És ha valamirol tisztességesen beszélünk, tudunk tisztességesen beszélni, rontjuk azok boltját, akik förtelmes ocsmányságokban utaznak. |
|
 |
Gurg
2001-02-16 14:29:16
|
57
|
neked szakmád az össze-vissza beszélve csűrni-csavarni a lényeget addig, mig egy értelmetlen katyvasz nem lesz belőle? bravúros teljesitménynek tartom, ahogy Michael S. szerketálását összemosod-maszatolod Lovas István dolgaival...
"Önmagáért művelve a származás-tematizálás (ami Lovas tkp. mestersége)kultúrfasiszta lélekmérgezés..." - marhaság, ja az viszont igaz, hogy származásfirtatás csupán a ballib ötezerértelmiségi privilégiuma, no problem, ha jobbról jön, akkor kultúrfasiszta lélekmérgezés
érdekes az is, hogy mennyire üldözési mániában szenvedsz, mellesleg félsz Lovastól, és ugyanazt teszed, mint más ugyanebben a betegségben szenvedő - nem cáfolsz, hanem lezsidózol egy gojt |
|
A hozzászólás:
 |
Halandó
2001-02-16 12:24:46
|
56
|
"A magyar liberális oldal elemi félreértése, hogy szalonképtelennek tartja a közszereplők származásának tematizálását."
Ezzel még én sem értek egyet. Az bizony szalonképtelen. Önmagáért művelve a származás-tematizálás (ami Lovas tkp. mestersége)kultúrfasiszta lélekmérgezés, kivéve a nemzetiségi aktivisták esetében, akik viszont maguk tették közüggyé a származásukat. Lovas esete tehát duplán indokolt: ő antizsidó uszító, vagyis antinemzetiségi aktivista. Ő a megöntözött öntöző esete. Ami a film feltalálása óta élő börleszk-téma, egyszerűen kötelező a kacaj. De hogy én ezzel az ő származását tematizálnám? Ugyan már. Én őtet magát, ezt az izgága, kitűnni vágyó zsidó fiút tematizálom, azzal a sajátos őrületével, amely SZÓSZERINT azonos a topiknyitó által idecitált szegény bécsi bácsi agybajával... Hadd sikerüljön Lovas barátunknak kitűnni... ;)) |
|
Előzmény:
 |
gedeon_2001
2001-02-16 02:54:09
|
53
|
Kedves Hitetlen Tamáska, nincs igazad, Halandónak van igaza. A magyar liberális oldal elemi félreértése, hogy szalonképtelennek tartja a közszereplok származásának tematizálását. Ebben ugyanis önmagában semmi rossz nincs, csak a diszkriminációs szándék rossz. Nem a magyar közbeszéd civilizáltságát bizonyítja, hogy publikusan sosem tunodött el azon senki, hogy Kosáryné Réz Lola fia (Kosáry Domokos) -- elnagyoltan kifejezve -- szadeszos, míg az aradi Schwarz Gyuri (Szabad György) madöfös (volt).
Az antiszemiták esetleges zsidó származása különösen komoly érdeklodésre tarthat számot. Ennek nagy irodalma van. Úgy gondolod, hogy mindazok, akik errol a témáról monográfiákat írtak, illegitim módon "firtatták" közszereplok származását?
Ezért Lovas származása sem olyan dolog, amelyrol úriember nem beszél. És nem is irreleváns. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|