Keresés

Részletes keresés

Duda Creative Commons License 2001-01-21 12:39:27 180
"A parlamentes képben a különleges fények és a csendes Duna volt ritkaság."

Szerintem az igazan jo 'esti' kepek pont az ilyen elkapott alkonyati fenyeknel sikerulnek es nem a korom sotetben.

Törölt nick Creative Commons License 2001-01-21 11:37:01 179
Nem engedély nélkül. Utánanéztem, a kep.tar.hu februárig nem engedi a képek nyomtatását az említett labor által, hacsak a júzer kifejezetten meg nem engedi. Az már egy másik dolog, hogy ha frissen hozol létre egy galériát, ott az engedélyezés default igen, amit magad megváltoztathatsz ha akarod / ha észreveszed. Akit az én képeim kinyomtatása tesz boldoggá, hát csak nyomtasson :-).

A régebben létrehozott albumok függőben vannak, és ha egy adott határidőig nem nyilatkozom, akkor automatikusan nyomtathatóvá válnak.

Tulajdonképpen egész szimpatikus szolgáltatásnak tűnik, egy újfajta megközelítése a fényképezésnek: használj digitálist, tedd közzé az interneten, és amiről akarsz, kérj papírképet: egy napon belül megküldik. Nálunk azt hiszem, főleg sávszélesség- és stabilitás problémák fogják akadályozni ezt a szolgáltatást: ahhoz, hogy a kep.tar.hu-n valamit elhelyezzek, hihetetlenül le kell butítani a képet (kicsi legyen a file) és hajnali órákban kell próbálkozni, hogy valami válaszidő is legyen. A tar.hu - ami mellett Takács Viktor rég elfeledett tanácsára oly hűségesen kitartok - mostanában igazán katasztrofálisan rosszul működik.

Lehet, hogy az elv - jól kivitelezve - tényleg kezdő, internettel fertőzött fotósnak ez egy igazi alternatíva!

Üdv: slr

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2001-01-20 19:57:00 178
Azt hiszem, igen; de nem zavar. Ha már én nem, legalább valaki más. Ezért nem teszek ki képet családról, magamról. Mellesleg a kep.tar.hu képküldési akciójában más furcsa is van, de ez itt off topic.

A parlamentes képben a különleges fények és a csendes Duna volt ritkaság. Ott álltak az emberek a parton ledöbbenten, akinél kamera volt, az kapkodta elő. Csak pár percig tartott a jelenség, mármint hogy a mesterséges és a természetes fények ilyen szép kombinációja alakult ki. Csak szerencse kérdése volt, hogy elkaptam, a szerencsémet pedig annak köszönhetem, hogy a szappantartó és a zsebállvány mindig nálam volt akkortájt. (A Parlament állványzatából ki lehet következtetni az évszámot.) Meg az is szerencse volt, hogy sikerült egy nagyon jó szappantartót kifognom: igaz, hónapokig válogattam. Az eredeti kép hihetetlenül éles, és mindenhol vannak részletek. Az automata szerintem nagyon pontosan exponált - hosszan, mint az a hajó bemozdulásából látható. A képet úgy csináltam, hogy az autó tetejére tettem a hajlékony háromlábat és önkioldóval exponáltam, tájkép üzemmódban.

Előzmény:
Duda Creative Commons License 2001-01-20 18:17:46 177
Slr!

Az orszaghaz nagyon jol sikerult!

Ezt viszont kicsit furcsallom:

Nagyíttass az alábbi képekből!
FujiFilm Frontier Labor

Valakik engedely nelkul penzt keresnek a kepekbol?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!