|
|
|
|
 |
balas
2001-01-18 11:50:50
|
174
|
Mar irtam: ez a szinmodosito szures, amig az ember negativot hasznal, felesleges (draga + bonyolult) hercehurca egy fotoamator szamara. Nekem mar teljesen mufenyes kepeket is szuroztek feheresre.
Dianal persze nem mindegy, de SZVSZ jol is tud kinezni egy mufenyes diakep, meg diaban lehet talalni mufenyre erzekenyitettet, ha az ember mindenkepp jatszani akar...
udv, balas |
|
A hozzászólás:
 |
Mackó
2001-01-18 11:43:46
|
173
|
Hello!
Még tavaly vettem a Ringfotónál, kb 5000 Ft körüli árra emlékszem. HAMA HTMC blablabla KB9 a neve.
55 mm az átmérője.
Egyszer használtam egy buliban, ahol egy csomó sárga reflektor volt a falon hangulatvilágításként. Persze vakuztam is mellé, így majdnem extra felárat kellett fizetnem a Pálvölgyinél, míg kiszedték a sok kéket valahogy :-) Most viszont nem tudom, hogy Ők voltak nagyon ügyesek, vagy azért nem is voltak a képek annyira elkékülve. Ugyanis a végeredmény -magák a papírképek- tök jók lettek. Olyan mintha napfénynél fotóztam volna (egy sötét szobában, ahol minden sárga fényben fürdött :-)
Üdv,
Mackó |
|
Előzmény:
 |
balas
2001-01-18 10:26:12
|
169
|
Hello!
Ez egy szinhomerseklet-modosito szuro. Ha kek szinu, akkor az alacsony szinhomersekletu megvilagitas okozta sargas elszinezodest csokkenti. Itt egy szinhomerseklet-grafikon, amit nem gyozok elegszer linkelni, itt latszik, hogy a KB9 napfenyfilmmel valoban a halogenlampak szinet teszi feherre.
Ha ennel feherebb fennyel hasznalod (pl. vaku vagy napfeny), akkor minden kekes lesz, mintha mufeny-filmmel fotoztal volna, szuro nelkul.
Hol vetted, milyen atmeroju? En meg nem nagyon talalkoztam ilyenekkel boltban, de mar gondolkoztam rajta, hogy beszerzek egyet...
udv, balas |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|