|
|
|
|
 |
hobe
2001-01-18 11:54:43
|
175
|
slr
Tegnap nezegettem a Nikon vakukat, a harom legdragabb tud vorosszemeffektus-csokkentest. Igazabol tenyleg nem okozott eddig problemat a kikapcsolasa a gepen. Azt hiszem egy SB-23-as eleg lesz nekem, bar megnezem, hogy a korabban javasolt Metz olcsobb-e. |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2001-01-18 11:42:25
|
172
|
Hobe, nem tudom, hogy a Nikon rendszervaku csinál-e vörösszemeffektus-csökkentést, de nem hiszem, hogy szükség van rá. Soha nem volt vörös szem a képeimen (nyúlfotókat kivéve), amíg csak külső vakuval fényképeztem. Az effektus akkor jelentkezik, ha a vaku túl közel van az objektívhez, tipikusan ez a helyzet a szappantartóknál.
Pentaxéknál ez úgy van, hogy a beépített vakuhoz kérhetsz vörösszem csökkentő elővillantásokat, de a rendszervakuhoz nem. Egyszer odaadtam egy gyakorlatlan kollégámnak a gépemet: nem szerette a vörösszem-csökkentő üzemmódot, mert a kocsmában nem tudta elkapni a pillanatokat: a gép nem akkor exponált, amikor ő a gombot nyomta. |
|
Előzmény:
 |
hobe
2001-01-18 11:23:09
|
170
|
Higgins
voros szem effektus redukciot is tud? Olcsobb, mintha vennek egy ugyanennyit tudo Nikon vakut? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|