|
|
|
|
 |
Mackó
2001-01-18 11:43:46
|
173
|
Hello!
Még tavaly vettem a Ringfotónál, kb 5000 Ft körüli árra emlékszem. HAMA HTMC blablabla KB9 a neve.
55 mm az átmérője.
Egyszer használtam egy buliban, ahol egy csomó sárga reflektor volt a falon hangulatvilágításként. Persze vakuztam is mellé, így majdnem extra felárat kellett fizetnem a Pálvölgyinél, míg kiszedték a sok kéket valahogy :-) Most viszont nem tudom, hogy Ők voltak nagyon ügyesek, vagy azért nem is voltak a képek annyira elkékülve. Ugyanis a végeredmény -magák a papírképek- tök jók lettek. Olyan mintha napfénynél fotóztam volna (egy sötét szobában, ahol minden sárga fényben fürdött :-)
Üdv,
Mackó |
|
 |
hobe
2001-01-18 11:30:14
|
171
|
| Kiraly a grafikon! Vegre tudom mit jelentenek a szurokon a szamok!:-) |
|
A hozzászólás:
 |
balas
2001-01-18 10:26:12
|
169
|
Hello!
Ez egy szinhomerseklet-modosito szuro. Ha kek szinu, akkor az alacsony szinhomersekletu megvilagitas okozta sargas elszinezodest csokkenti. Itt egy szinhomerseklet-grafikon, amit nem gyozok elegszer linkelni, itt latszik, hogy a KB9 napfenyfilmmel valoban a halogenlampak szinet teszi feherre.
Ha ennel feherebb fennyel hasznalod (pl. vaku vagy napfeny), akkor minden kekes lesz, mintha mufeny-filmmel fotoztal volna, szuro nelkul.
Hol vetted, milyen atmeroju? En meg nem nagyon talalkoztam ilyenekkel boltban, de mar gondolkoztam rajta, hogy beszerzek egyet...
udv, balas |
|
Előzmény:
 |
Mackó
2001-01-18 09:30:06
|
165
|
Jókedvet!
Lenne egy kérdésem bizonyos szűrővel kapcsolatban.
Pár hónapja "véletlenül" hozzám került egy KB9 jelü kék szűrő (mivel a boltban addig válogattam, rakosgattam a dolgokat, hogy ezt raktam be a kosárba az helyett, amit tényleg venni akartam :-)))
Szóval, ha valaki használt már ilyet, írja meg legyen szíves, hogy mire jó. A füzetkéjében kb egy mondat van valami halogén (vagy higanygőz? -vagy az ugyanaz??) lámpákról, amikhez ajánlják. Másra nem jó? Vakuval tényleg nem szabad használni?
Üdv,
Mackó |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|