Keresés

Részletes keresés

Mackó Creative Commons License 2001-01-18 11:43:46 173
Hello!

Még tavaly vettem a Ringfotónál, kb 5000 Ft körüli árra emlékszem. HAMA HTMC blablabla KB9 a neve.
55 mm az átmérője.
Egyszer használtam egy buliban, ahol egy csomó sárga reflektor volt a falon hangulatvilágításként. Persze vakuztam is mellé, így majdnem extra felárat kellett fizetnem a Pálvölgyinél, míg kiszedték a sok kéket valahogy :-) Most viszont nem tudom, hogy Ők voltak nagyon ügyesek, vagy azért nem is voltak a képek annyira elkékülve. Ugyanis a végeredmény -magák a papírképek- tök jók lettek. Olyan mintha napfénynél fotóztam volna (egy sötét szobában, ahol minden sárga fényben fürdött :-)
Üdv,
Mackó

hobe Creative Commons License 2001-01-18 11:30:14 171
Kiraly a grafikon! Vegre tudom mit jelentenek a szurokon a szamok!:-)
A hozzászólás:
balas Creative Commons License 2001-01-18 10:26:12 169
Hello!
Ez egy szinhomerseklet-modosito szuro. Ha kek szinu, akkor az alacsony szinhomersekletu megvilagitas okozta sargas elszinezodest csokkenti. Itt egy szinhomerseklet-grafikon, amit nem gyozok elegszer linkelni, itt latszik, hogy a KB9 napfenyfilmmel valoban a halogenlampak szinet teszi feherre.
Ha ennel feherebb fennyel hasznalod (pl. vaku vagy napfeny), akkor minden kekes lesz, mintha mufeny-filmmel fotoztal volna, szuro nelkul.
Hol vetted, milyen atmeroju? En meg nem nagyon talalkoztam ilyenekkel boltban, de mar gondolkoztam rajta, hogy beszerzek egyet...
udv, balas
Előzmény:
Mackó Creative Commons License 2001-01-18 09:30:06 165
Jókedvet!

Lenne egy kérdésem bizonyos szűrővel kapcsolatban.
Pár hónapja "véletlenül" hozzám került egy KB9 jelü kék szűrő (mivel a boltban addig válogattam, rakosgattam a dolgokat, hogy ezt raktam be a kosárba az helyett, amit tényleg venni akartam :-)))
Szóval, ha valaki használt már ilyet, írja meg legyen szíves, hogy mire jó. A füzetkéjében kb egy mondat van valami halogén (vagy higanygőz? -vagy az ugyanaz??) lámpákról, amikhez ajánlják. Másra nem jó? Vakuval tényleg nem szabad használni?

Üdv,
Mackó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!