|
|
|
|
 |
Törölt nick
2001-01-18 09:06:18
|
163
|
Válasz: A kulcsszámot általában 100 ASA érzékenységre szokták megadni. Nézz meg egy 100 ASA értékhez tartozó blende - távolság párost, a kettő szorzata a kulcsszám.
Nem kérdezted, de leírom: Egyszerűbb vakuknál a kulcsszám egy nagyon jól használható, stabil dolog. Bonyolultabb, pl. zoomos vakuknál a kulcsszám nem egy állandó érték, függ a zoom állásától és esetleg más paraméterektől is.
Érdekes trükk, amit egyes gyártók alkalmazni látszanak, még a Pentax is: a vaku nevében olyan számokat használnak, amelyek nagyon hasonlítanak egy jó kulcsszámra. Ez viszont néha megtévesztő, mert a típusjelzésnek vagy nincs köze a kulcsszámhoz, vagy nem 100 ASA-ra, vagy esetleg nem alapállásra, hanem valamilyen kizoomolt értékre igaz. Az AF-330FTZ -ről pl. gondolná az ember, hogy egy 33-as kulcsszámú vaku, pedig 50mm gyújtótávolság és 100 ASA esetén csak 26,4. Kijön a 33 is, de csak 85mm-es zoom esetén. |
|
A hozzászólás:
 |
Sumo
2001-01-18 08:22:58
|
161
|
| ha mar errol beszelunk slr. van egy vakum, ami ilyen semi-automata:), es nem tudom a kulcsszamat. viszont adott filmerzekenyseghez adott blendet allittat be velem, utana egy jelzes mutatja, hogy ezzel a film/blende parossal milyen tavra fenykepezzek a vakuval. hogy deritsem ki a kulcsszamot? |
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2001-01-17 19:16:52
|
156
|
Full automata, ez jó! :-))))))
Mellesleg a hét nyelven beszélő motoros zoomos digitálisanvezérelt TTL vakummal legjobb képeket ilyen full automata módban csináltam :-) Kulcsszám osztva távolsággal = blende. És akkor a sötét, távoli háttér előtti arcok sem égnek el. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|