|
|
|
|
 |
Obi wan
2001-01-12 10:49:54
|
98
|
Szia!
Bocsi ha félreértheto voltam:
Szóval a Smena-n a legnagyobb rekesznyílás 4 környékén mozog. A rekeszt kell beállítani a film érzékenységéhez, ezután ehhez nem szabad nyúlni.
A fényviszonyoktól függoen lehet az expo idot állítani 1/250 és 1/30 között, az értékek mellett ott van a napocska, felho stb is.
Üdv: Obi |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2001-01-12 10:29:22
|
97
|
Pontatlan voltam, pontosítok.
A fényerő tényleg nem változik a film érzékenység függvényében.Azonos fényviszonyok és azonos zársebesség mellett természetesen érzékenyebb film esetén szűkebb rekeszt kell beállítani, mint kevésbé érzékeny film esetén.
Lehet, hogy a Szmenán nincsenek feltüntetve az értékek számmal? Nem rossz ötlet, a mai szappantartókon sincsenek számok: minek terhelni vele a felhasználót. Napocska van, meg felhőcske? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|