Keresés

Részletes keresés

Obi wan Creative Commons License 2001-01-12 10:49:54 98
Szia!

Bocsi ha félreértheto voltam:
Szóval a Smena-n a legnagyobb rekesznyílás 4 környékén mozog. A rekeszt kell beállítani a film érzékenységéhez, ezután ehhez nem szabad nyúlni.
A fényviszonyoktól függoen lehet az expo idot állítani 1/250 és 1/30 között, az értékek mellett ott van a napocska, felho stb is.

Üdv: Obi

A hozzászólás:
Törölt nick Creative Commons License 2001-01-12 10:29:22 97
Pontatlan voltam, pontosítok.

A fényerő tényleg nem változik a film érzékenység függvényében.Azonos fényviszonyok és azonos zársebesség mellett természetesen érzékenyebb film esetén szűkebb rekeszt kell beállítani, mint kevésbé érzékeny film esetén.

Lehet, hogy a Szmenán nincsenek feltüntetve az értékek számmal? Nem rossz ötlet, a mai szappantartókon sincsenek számok: minek terhelni vele a felhasználót. Napocska van, meg felhőcske?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!