|
|
|
|
 |
hobe
2001-01-11 11:56:55
|
86
|
slr
Nikon F-70-em van. Ezek szerint nem tudom kiprobalni, hogy mi tortenik vakuszinkronnal rovidebb ido beallitasanal, mert az elektronika ugyis felulbiralja a beallitasomat? |
|
A hozzászólás:
 |
Törölt nick
2001-01-10 16:33:39
|
82
|
Hobe, milyen géped is van?
Alaphelyzetben ha a szinkronidőnél rövidebbel exponálsz, a kép rossz lesz: a vaku csak egy csíkot világít meg.
Elektronikus kameráknál minden a programra van bízva, csak a kézikönyvből vagy tapasztalatból tudhatod meg, hogy mi történik. Az MZ-5N-nél a zársebességet egy Zenit-szerű tekerővel, látszólag mechanikusan állítom. Tehát beállíthatok 1/1000-et is bekapcsolt vaku mellett. Az elektronika felülbírálja a döntésemet és visszaállítja a zárat szinkronidőre. Kint az általam beállított látszik, a keresőben pedig az, amit a kamera a döntésem ellenére csinálni fog. Mindenesetre nem enged félbevágott képet exponálni.
Nem akartam idekeverni, de mégiscsak itt van: egyes modern gépek megfelelő vakuval képesek a szinkronidőnél rövidebb expozícióra is rávakuzni. Ehhez speciális elektronikus megoldást alkalmaznak. Leegyszerűsítve: több villanással sávonként világítják ki a képet. |
|
Előzmény:
 |
hobe
2001-01-10 16:20:37
|
79
|
| Mi van olyankor, ha a vakuszinkron idonel rovidebb idot allitok be? A kerosoben levo kijelzon ugyanis 125-ot latok (itt ugye meg kepes a vaku megvilagitani a teljes kepet), viszont a kijelzon meg frankon csokken az ido, ahogy tekergetem. Most akkor melyik idovel szamol a gep?? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|