|
|
|
|
 |
Törölt nick
2001-01-10 16:48:55
|
84
|
Az R betű az exponáló gomb alatti gyűrűre vonatkozik. Azt ha balra tekered, akkor tudod visszacsévélni a filmet.
Az M és X a zársebességállító gyűrű alatti tárcsára vonatkozik. Ennek X állásban kell lenie. Ez a vaku-előgyújtást szabályozza. A régi magnéziumlámpákat (M) korábban be kellett indítani, hogy világítsanak, mire a zár kinyílik. Mai vakukhoz nem kell, X állásban kell hagyni.
Az objektív oldalán lévő kapcsoló állásai M (manual) és A (automatic). Ez a blende kezelésére utal. A állásban a blende nyitva marad, és csak exponáló gomb lenyomásakor csukódik a beállított értékre (gizmo-fanok: depth-of-field preview!). Így célszerű hagyni. Az önkioldó viszont nem működteti a blendebeugrató mechanikát, tehát önkioldós képekhez M-re kell kapcsolni. |
|
A hozzászólás:
 |
identicalmcqc
2001-01-10 16:33:21
|
81
|
HUmm igazabol kulonbozo beallitasok erdekelnek merthogy tukorreflex gepem meg nem votl illetve van nehany felirat es kutyu amit nem ismerek rajta es ezekre volnek kivancsi... Ha mar egyszer van akkor ne a vitrinben legyen a polcon...PL ahol a zarsebesseget tudom allitani ott van egy M es egy R felirat... Vajon melyik micsoda.. A lencsenel van ket kapcsolo asszem A es R(?) jelu...ezeket sem tudom mire valok...ha meg eszembe jut es kezembe veszem a gepet akkor meg majd kerdezek.. Oroszt ugyan tanultam valamikor de sajna nem nagyon megy mar...
|
|
Előzmény:
 |
Törölt nick
2001-01-10 16:23:26
|
80
|
| Nekem megvan a gyári füzet - oroszul. Másolásra oda tudom adni ha érdekel, vagy válaszolok ha konkrét kérdésed van. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|