Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001-01-08 06:05:08 52
Szevasz Vahren, egy ideje nem jártam használtgép-kereskedésben, és azt sem tudom, mennyire maradtak megbízhatóak az egykori Praktica-k. Azt viszont tudom, hogy ha jó állapotban van, egy Praktica MTL vagy PLC gépvázzal sokkal kellemesebb fényképezni, mint egy Zenittel. Persze a Zenittel is lehet. Szerencsére a fénymérőt nem kell csatlakoztatni a kamerához, tehát bármilyen márkájú külső fénymérőt használhatsz a Zenithez. A különbség az, hogy ezzel a módszerrel előbb fényt mérsz, leolvasod a beállítandó értéket, kézbe veszed a kamerát, beállítod az értékeket, és ekkor állhatsz neki a keresőbe nézni. A Praktica-nál belenézel a keresőbe, látod a tárgyat, az élességet és az expozíció helyességét is, amit úgy tudsz beállítani, hogy a kamerát nem kell elemelni a szemedtől.
A hozzászólás:
Vahren Creative Commons License 2001-01-07 12:12:21 51
Egy kérdés:
slr: a régebbi 42-es típusú gépek közül, melyeket ajánlanád,amik TTL-k és megbízható fénymérője is van?
Vagy milyen jó fénymérőt ajánlasz, ami a Zenithez csatlakoztatható és milyen árban van egy ilyen?
Gondolkodtam a 2x-őn, de ahhoz tényleg számolni kell rendesen.

Tovvábbi jó fotózást,

Vahren

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!