Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2001-01-03 10:54:50 29
Kedves Halcsont és Mindenki! Ne hagyjuk megtéveszteni magunkat és ne akarjunk mindig újabb és újabb funkciókat, mint a záróredőnyre vakuszinkronizálás. Itt legyen elsődleges célunk az éles, helyesen exponált képek készítése. Pont azt szeretném megmutatni, hogy a legegyszerűbb kamerával is lehet remek képeket készíteni, csak meg kell tanulnunk használni az éppen rendelkezésünkre álló eszközt, legyen az szappantartó vagy slr.

Azt én is kérném, hogy szóljon, ha valaki az alsóbb árkategóriában lát valahol jó vételt. Az én alap-kamerám (Chinon CM-4s, pontosan ráillik amit alább írtam) sajnos tönkrement, ezért én is gondolkodom egy használt Pentax K1000 beszerzésén. Most egy olyan kamerám van, amit ugyanúgy kézzel is be lehet állítani, mint a jó öreg Chinont, de választhatok automata beállításokat is. Hiába sokkal drágább ez a gép, mint egy K1000, a keresője nem olyan fényes és az élességet szabad szemmel nem lehet olyan jól látni, mint a rég, kézi beállítású kamerákban.

A hozzászólás:
Halcsont Creative Commons License 2001-01-03 10:24:51 27
Köszet Mindkettőtöknek.
Amint lehetőségem nyílik rá, belinkelek ide néhány fotót a vakus témakörben.Az eddigi próbálkozások elég jól sikerültek,igaz nem használtam állványt.Szkennelés után jöhet a vélemény nyilvánítás..:)
A záró redőnyre való szinkronizálás sajna jelenleg nem megoldható,de a közeljövőben tervezem lecserélni szegény,sokat kiszolgált gépemet (Nikon F401) egy F801-re.Ha jól emlékszem,azon már van ilyen lehetőség.?
Megragadom az alkalmat,hogy megkérjek minden topic társnat:ha ár/minőség viszonylatában hall,lát valamit, akkor sikítson!
Előre is köszi!

Hívás-nagyítás témakörben nem általánosságokat szerettem volna kérdezni,hanem kifejezetten tanácsokat.
Megjegyzem, ahol dolgozom,most indítottunk egy fotóklubot,ahol a technikai feltételek adottak.A tagok megoszlása elég vegyes:a lelkes amatőrtől, a rutinos műkedvelőn át a profiig terjed. Úgy néz ki,hamarosan kinőjük magunkat, s akkor újabb emberek jelentkezését is várjuk. Erről majd később... Addig is olvasom a linke(ke)t!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!