Keresés

Részletes keresés

ősember Creative Commons License 2000-11-23 19:14:52 152
Akkor hát jöjjön a Raha képeinek cicizése.Kevés az időm egy kielégítő pettinghez, munkahelyen, túlórában, múzsa nélkül nem az igazi. Monitorról úgy igazán amúgy sem lehet élvezni. Mármint a képeket. Nem látszanak jól a részletek. Na gyerünk gyorsan...

"RAYEYE": Az expoziciót lehet dícsérni, a többit kevésbé.Ha csak a szem a téma, akkor az kicsi, ha a rája is, akkor a látószög maradhat(de a kivágás igazításra szorul). Ez esetben viszont az élességi tartománynak nem csak a szemtől felénk kellene esni, hanem az egyik szemtől a másik szemig. Úgy tűnik, mintha az AF-et nem is a szemen, hanem valamivel közelebb élesítetted volna, vagy "megfogtad" és utána kicsit távolodtál. Igy azután a kép fele zavaróan életlen. Ha helyén volna az élesség, akkor a két képátló kb.a két szem között találkozhatna és akkor élvezném. Persze ez egy homokos rája és ez sokat ront a látványon.

"WIDE": Itt viszont az expozícióval lehet hiba, kicsit világos az egész, főleg a vízháttér, jobb lenne ha fedettebb lenne. Úgy tűnik, a főtéma közeli részei már nem elég élesek. A kivágás sem tőkéletes, alul felesleges üres tér van. A kép szerkezete jobb lenne, ha kicsit jobbra húzódtál volna és így a nap jobbra fel kerülne, átlósan a bal alsó koralltoronnyal. Ilyen jó témánál bracketingezni kell és nem pettingezni. Vagy ez volt neked a legjobb?

Kérted, megkaptad. Pesze ez csak az én szubjektívem. Ne csüggedj, a WIDE azért egy jó felvétel, mégha egy ilyen jó témát jobban is meg lehet csinálni.( A felszereléseden nem múlik.) Nekem így is teccik.

ősember Creative Commons License 2000-11-22 18:37:25 151
Fiuk(lányok?),meggyüttem a Kurszkról, közönségestisztségviselői nyomáspróba vót, túléltem, csak még buborékos az agyam. Lesz még egy kihallgatás is a KGB-nél, remélem azt is túlélem, hacsak meg nem tanálják a puskámat. Ezeknek semmi sem szent, az sem számit, hogy olyan őszember vagyok aki Leninnel is (3X) tanálkozhatott vóna. Márha ott lett vóna amikor én 1963-ban a Rysy csúcson, 1970-ben a Patyomkin páncéloson, 1974-ben Ogyesszától délre a Csornoje More mélyén voltam. De nem vót ott. Hogy miért? Bocs a privatizálásért, úgy látszik tényleg buborékos...

Hát nem sokat tettetek az asztalra amíg nem jártam erre. Egy ideig azt hittem Raha elbujdosott, de látom mégis él. A Benszülöttnek valami antibébi elhajtása vót, a tükörvarrógépkezel pedig elsumákolja, hogy az "év tükörvarrógépkezel-ője" lett. De szerencsére nem tud úszni. Ippeg elég lelki teher, hogy a Benszülött a toptízét topikolja. Az embernek elmegy az önbizalma az antibébi tablettáktól. És még jóizűen kritizálni sem lehet, mert 1. nem kéri, 2. nemigen van mit, 3.nem vagyunk egy súlycsoportban. Mielőtt ezt valaki félreértené: én 60 kiló vagyok vizalatti tokkal-vonóval, ő 120.("Ja kvam pisú, csevo zse bole?") Hogy miket mondok itt stílszerűen? Hiába a nyomás...ki kéne keszonoznom.

Most pedig gyüjjön a Raha műveinek a cicizése. Ne heverjen itt hétszámra önbizalommal teli ő sem. De most látom, nincs már keretem a nyomáscsökkentésre. Talán holnap. Mi az hogy kicsit félsz? Reszkess...

A hozzászólás:
Raha Creative Commons License 2000-11-11 23:25:50 148
Hát, akkor nincs mit hátra, (kicsit félve ugyan), de felajánlok két fotót cikizésre:

Egyet nagylátóval készítettem:

http://www.scubadiving.hu/Bali/UW/wide.html

A másik macro:

http://www.scubadiving.hu/Bali/UW/rayeye.html

Mit csináltam jól, és mit rosszul?

Előzmény:
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2000-11-11 23:00:13 147
Sajnos nem tudok, bízzunk Istenben...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!