|
|
|
|
 |
MuldR
2000-09-20 17:57:38
|
7
|
| Jah kifelejtettem. nem Hegyeshalom hanem Ferihegy. Repulovel jovok. |
|
 |
MuldR
2000-09-20 17:54:17
|
6
|
Hat ez nem tul kecsegteto:
1 nem szeretem a sort
2 nem tudnek ott 1 liter sort meginni (ehhez kellene vagy fel ora :))
3 Akkor meg mindig nincs ajandek
4 ha jol tudom 1000 ft az ertekhatar
namost a sorok darabja tobb mint 5.40 DM be kerult, tahat elmeletileg vamkoteles. Ezzel meg nincs is tul nagy gond. Kifizetem a vamot, de MENNYI lesz? Alitolag 1 doboz cigi behozva minden koltseggel 7000 (hetezer) forintra rug. A pianal is iyen brutalis? azon kivul honnan tudjak mennyi az erteke? Ha csak azt mondom 1 DM/uveg elhiszik es nem is kell vamot fizetni? Vagy van valami kozponti dijszabas?
Faxom ebbe a torvenybe :)))
|
|
A hozzászólás:
 |
Csokis
2000-09-20 17:49:19
|
5
|
| Valoban ez az ervenyes jogszabaly, mert csak januar 1-tol all vissza az eredeti kedvezmeny merteke. De az is benne van, hogy a vamhatosag eltekinthet a vam kiszabasatol, ha az nem eri el az x (talan 3000) forintot. Eddig is ezt alkalmaztak, hat meg amiota tudjak, hogy januar 1-tol ujra a regi lesz minden. Szoval szerintem hozd haza, es a hataron emlitsd meg, hogy hozol ket uveg sort ajandekba. Szerintem nem fognak semmit se szolni, mert a vele jaro papirmunka tobb lenne, mint amit az egesz meger. Es ha megsem tetszik nekik, akkor az egyiket bontsd ki ott az orruk elott, a masikat meg mondjuk idd meg. (Nem rendor, hogy szondaztasson.) Aztan ucsorogj egy orat Hegyeshalomnal, nezd a kurvakat, majd ulj vissza a kocsiba es vezess haza! Addig meg mondj atkokat a kocsogre, es erezd, hogy hazaerkeztel! :-) |
|
Előzmény:
 |
MuldR
2000-09-20 17:41:53
|
3
|
| De most 1 uveg megbontott alkoholt lehet behozni. Vagy mar valtoztattak? Esetleg probaljam athozni a zold hataron? de ha bukok 50 000 ft re megvagnak. esetleg probaljam nekik beadni hogy a szep uveg miatt vettem meg es nem tudtam hogy az "Alt" az itt sort jelent, mert en ugy tudtam hogy nemetul Bierb !? |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|