Keresés

Részletes keresés

Nibiru Creative Commons License 2000-07-05 10:35:59 40
Cápeti!

75 dolcsi az tök ingyen van.
Csak egy a baj. Az Ikelite Aquashot sorozat az csak eldobható víz alatti kamerákhoz való.
A kép minősége ugyanolyan lesz, csak mélyebbre lehet vele merülni.
Egy olyan eldobható kamera azonban, amin vaku is van az egy vagyon. :(
Nem beszélve arról az effektusról amit Raha említett. A vaku ugyanis rettentő közel van a lencséhez...

Raha!

Az a könyv engem is érdekelne, ne felejts el bennünket, ha megjelenik!
Sok a szépség, és meg kéne örökíteni, hátha néhány évtized után már nem is lesz mit. :(

Mindkettőtöknek köszi a hasznos információkat.

Nibiru

A hozzászólás:
Raha Creative Commons License 2000-07-05 09:54:10 38
Az Ikelite nem rossz, és árban elérhető megoldás.
Ha én most kezdenék, akkor először bérelnék cuccot, és összehasonlítanám az elkészült műveket. Nem olcsó az sem, de legalább nem követsz el hibákat.
Az Aquashot 3 nem rossz kezdésnek. DE: amikor 5 méter alá mész, kell a vaku. Ha vakus automata gépet teszel bele, akkor legtöbbször a vakut nem tudod kikapcsolni, még akkor sem, ha felfelé fotózol - ami az esetek nagy többsége.
Ha a mélyben fél méternél távolabbra fotózol, akkor a vízben lebegő részecskék visszacsillannak (havazás) - ezért van a komolyabb gépeknél a vaku távol a lencse síkjától.
Az árát sajna nem tudom, de szerintem van dealer-e Magyarországon.

Ja, most jelent meg egy klassz könyv a vízalatti fotózásról - először magyarul.
Násfai Béla írta, a beszerezhetőségét még nem tudom. Majd írok ha meglesz.

Előzmény:
CáPeti Creative Commons License 2000-07-05 09:43:58 37
Raha

Mi a véleményed arról, amiről én beszéltem ? Próbáltad már ? Szerinted kezdésenk jó ? Esetleg itthon mi az ára ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!