Keresés

Részletes keresés

pok_ussz Creative Commons License 2000-06-20 11:04:37 71
Kedves Nannincs,

Nem a gyereknek kell a feljelentést tennie.
A figyelmeztetést azért említettem, mert utalni szerettem volna arra, hogy USA-ban mintha lenne jogszabály, ami a gyermekeket védi a szülővel szemben.
Ezért is írtam korábban, hogy "amennyiben _valaki_ feljelent egy szülőt", tehát egy percig sem gondolok arra, hogy a gyermeknek kéne ezt megtennie.

A hozzászólás:
Nannics Creative Commons License 2000-06-20 10:50:40 70
Törvényileg biztos lehetséges, csak abban nem vagyok biztos, ha a gyerek be/feljelentést tesz, hogy őt verik, akkor kap bármiféle védelemet. Azaz, nem haza kell mennie, vissza a szüleihez két rendőr kíséretében, akik szépen elmesélik, hogy ne tessék verni a gyereket, mert most jelentette fel önöket.
Előzmény:
pok_ussz Creative Commons License 2000-06-20 10:45:29 69
Szerintem is ez a helyzet.
Ugyanakkor sejlik amerikai filmekből, hogy egy-két talpraesett kölyök azzal figyelmezteti az ősét, hogy ugyan meg ne üsse őt, mert ismeri a saját jogait.
Nem tudom, ott mi a helyzet, de azt sem, hogy nálunk mik a _törvényes_ lehetőségek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!