Kedves hackz és Urby!
"Az MSZP nem kért és kapott semmiféle feloldozást és nem is volt szüksége ilyesmire, ugyanis legitimitását a szavazóktól kapta."
Ez elég nagy naivitás, visszalőhetnék rém egyszerűen azzal, hogy Hitlert is demokratikusan választották meg, tehát "legitimen" írtotta ki az embereket.
Az, hogy az embereket "nem érdekelte", hogy HGY múltjában vannak sötét foltok, ahogyan finoman fogalmaztál nem azt jelenti, hogy azok a foltok erkölcsileg jelentéktelenek. Azt jelenti, hogy Orwell remekül látta, hogy az emberek rém egyszerűen manipulálhatók és már arra sem emlékeznek, hogy mit mondtak nekik tegnap.
És azok a foltok gyakorlatilag ma mindent jelentenek. A megmaradt kapcsolatokat, a szellemiséget(?), a vagyont, a médiát az azzal járó befolyást. A bűnök elmosásását, a bagatellizálást, az összekacsintást, a politikát, a kulturát, az oktatást a nemzeti öntudat formálását. MINDENT.
És ez szorosan összefügg azzal, hogy te azt a véleményt csak egynek tekinted a tízmillióból és ugyanannyit ér mint a többi. Ez nem így van. Vannak szellemek, egyéniségek, akiknek egy gondolatuk többet ér, mint másé. Biztosan ismered a mondást: egyél szart! Több millió légy nem tévedhet...
De igen.
Tévedhet.
Nem azért idéztem egyébként, mert megfellebezhetetlen vélemény lenne(ez jó nagy adag marhaság, már megbocsáss), hanem azért mert szerzője birtokában van olyan képességeknek, amiknek én sajnos nem. Sokkal precízebben, lényeglátóbban, hitelesebben és bizony szebben tudja megfogalmazni mondandóját mint én. És ettől(is)többet ér véleménye, mint az enyém. Ez van. Nincsenek egyforma képességeink. Ha ennyire zavar, nem fordulok többet hozzá.
Pedig bizony ilyen egyszerűek a Fidesz "megváltozásának" körülményei.
Az SZDSZ (nem akarok hülyeséget mondani) olyan 20-25% körül(aki tud, pontosítson) szerzett szavazatot, a liberális választóktól, 1990-ben az első szavazáson. Tehát mondhatjuk, hogy 20%-nyi liberálisan gondolkodó polgár él hazánkban. Az SZDSZ ebből fokozatosan vesztett, mára 2-3% körül van. Ha télleg úgy van, ahogy mondod és a FIDESZ csak a "piaci űrt" akarja betölteni, a divatos hullámot meglovagolni miért nem használja ki azt a 17% körüli liberális réteget?
Megmondom. Azért, mert az SZDSZ kisajátította magának a "liberalizmust" és az idézetben említett 200 főre és a serblire vonatkoztatta. (Azt most hagyjuk, hogy a liberalizmus és a kisajátítás, kirekesztés hogy jön össze) Amit az SZDSZ mondott, az volt a "liberalizmus". Amikor az SZDSZ antikommunista volt, az állati liberális volt. Amikor összefeküdt a kommunistákkal, akkor az "antikommunizmus" hirtelen ókonzervatív, fasiszta, horthysta, magyarkodó megnyilvánulás lett. Tehát az antikommunisták nem lehettek többé "liberálisok".
Amikor az antikommunisták rájöttek, hogy a "liberalizmus" zászlaja alatt Berecz menetel, úgy döntöttek, hogy ez nekik nem kell. De attól a Fidesz még liberális és hithű antikommunista maradt. Csak akik vizsgálják azoknak kissé "elállítodott a szemüvegük". Ki változott meg?
Az SZDSZ gyakorlatilag kinyírta magát, de úgy döntött, hogy magával viszi a "liberalizmust" a sírba. Mindig arra hivatkoztok, hogy mennyien vannak, akik a Fideszre szavaztak,de csalódtak, stb. Én pedig nem egy embert ismerek, akik régen az SZDSZ-re szavaztak, de most biztos, hogy nem a baloldalra szavaznak. Csakhogy az SZDSZ nem egyenlő a liberalizmussal.
Az Egyesült Államokban pedig(tudomásom szerint) amelyik állam nem tartja be a központilag "ajánlott" sebesség limitet, az kevesebb támogatást kap az utak karbantartására. Komolyan gondolod, hogy a zéro tolerancia elvét hirdető new yorki rendőrség a liberalizmus melegágya? Ugyan már. Az erős elnököknél ritkán van gyenge központi hatalom. De erről faggassuk inkább rockyt, vagy Dereket, ők igazán képben vannak. A hasonlatod meg úgy lenne helyes, hogy el tudom-e képzelni, hogy külön szabályozzák a halálbüntetést az EU egyes tagországaiban? Igen. El tudom. Az a liberalizmus, hogy a los angelesi rendőrök ütik-vágják a hispanik bevándorlókat? Ehhez képest a hazai rendőrség fellépése a romákkal szemben szanatóriumi kezelés.
Nem arról szól itt a matek, hogy OV audi A6-osban szeret száguldozni. Hanem arról, hogy egyszer és mindenkorra befejeződjön a rendszerváltás. |