Keresés

Részletes keresés

Raha Creative Commons License 2000-06-07 00:53:38 7
Ja, és még egy dolog. Nem csinálni kell. Ahhoz nagyon sokat kell dolgozni - gondolj bele, 40 méteren 5 atm nyomás...
Raha Creative Commons License 2000-06-07 00:51:56 6
Háát, attól függ. Nagylátószögben a Nikonos water contact lencsékhez hasonló minőséget nem tudnak a tokban levő gépek. A tokban van egy un dome port a lencse előtt, és annak is van torzítása (ha minimális is). Ez az árakban meg is látszik. Egy Nikonos 16mm-es lencse közel félmillió Ft!
Egy 20mm-es cca 800 USD - erre pályázom most.
A Nikonos V-tel az a baj, hogy nem tükörreflexes, és a távolságot is becsülni kell. Szóval nehéz, bár a nagylátónál egy gyorsabb filmmel fél méternél messzebb a mélységélesség szinte a végtelenig megy.
A gép tokban más. Ott egy csomó dolog segít. TTL, autofókusz (bát ez néha gáz). Én elsőre a macro-val indulok, mert a 28mm-es Nikonos lencsémnek a minimum távolsága 40cm...
Utána meglátom.
A hozzászólás:
qwer1234 Creative Commons License 2000-06-07 00:43:50 4
Milyen objektívhez érdemes a tokot megcsinálni ?

a, nagylátószög
b, normál
c, tele/makro
d, Zámbó Jimmy

qwer

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!