Keresés

Részletes keresés

Vitaember Creative Commons License 2000-06-21 00:28:25 30
Kedves II. George!

Idézlek:

"Lehetne esetleg magyar nyelvvizsgahoz is kotni a magyar utlevelet,"
Miert ne!? Ez van Ausztriaban, es az USA-ban is!"

Tökéletesen igaz. A tesztet TOEFL (Test of English as a Foreign Language) névvel illetik.

Ez egy nagyon jó megoldás, ugyanis SZVSZ tökéletesen elvárható egy állampolgárságért folyamodó embertől, hogy jól ismerje a célország nyelvét. Ilyen módon nagy valószínűséggel máris elejét lehetne venni egy nagyobb bantu-néger bevándorlási hullámnak. :-)

Egyébként érdekes megfigyelni a topicban, hogy leginkább az SZDSZ egyre kisebb parlamenti részvételét féltő, gúnyosan "árvalányhajazó", "mélymagyarozó" MÁSSÁGOK szeretnék megakadályozni a magyarságot leginkább az efféle "újraegyesítésben".

Természetesen ugyanezek a firmák a legnagyobb elismerés hangján szólnak a zsidók messze földön híres összetartásáról. Csak azt érteném, miért?

Vitaember

Törölt nick Creative Commons License 2000-06-15 20:17:55 20
Én úgy tudom, hogy az USÁ-ban nem az útlevél van nyelvvizsgához kötve, hanem az állampolgárság van egy bizonyos vizsgához kötve, aminek része egy nyelvvizsga, egy állampolgári ismeretek jellegű vizsga, valamint - de ez nem biztos - egy alapszintű történelem vizsga. Egy adott ország útlevelet pedig általában az adott ország állampolgára kaphatja csak meg.
A hozzászólás:
II.George Creative Commons License 2000-06-04 02:20:52 14
"Lehetne esetleg magyar nyelvvizsgahoz is kotni a magyar utlevelet,"
Miert ne!? Ez van Ausztriaban, es az USA-ban is!
Előzmény:
Bimbum Creative Commons License 2000-06-04 02:05:38 13
Ha elkezdünk állampolgárságot osztogatni egy érdekes, bár régi kérdés vetődik fel: Ki a magyar?

Ki fogja eldönteni, hogy ki számít magyarnak. Például a magyar apától és román anyától származó magyar nevű, de a magyart csak törve beszélő személy magyar?

Esetleg vissza lehetne menni a Monarchia idejére, s müncheni törvényeket hozni: akinek
egy magyar nagyszülője van, az a magyar.

Esetleg mindenki magyar, aki annak vallja magát? Ha tényleg síkerül belépnünk az Eu-ba,
hihetetlenül meg fog nőni a magukat magyarnak vallók száma.

Lehetne esetleg magyar nyelvvizsgához is kötni a magyar útlevelet, ez a Rigó utcának
nagyon jól jönne. De ekkor felmerül a kérdés, alap, közép vagy felsőfokú magyarokat
kell-e megkülönböztetnünk. De mi lesz, ha elkezdik követelni a magyarországi magyarok
vizsgáztatását is.

Hogy fogjuk a kérdést megoldani?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!