|
|
|
|
 |
Bimbum
2000-06-04 02:05:38
|
13
|
Ha elkezdünk állampolgárságot osztogatni egy érdekes, bár régi kérdés vetődik fel: Ki a magyar?
Ki fogja eldönteni, hogy ki számít magyarnak. Például a magyar apától és román anyától származó magyar nevű, de a magyart csak törve beszélő személy magyar?
Esetleg vissza lehetne menni a Monarchia idejére, s müncheni törvényeket hozni: akinek
egy magyar nagyszülője van, az a magyar.
Esetleg mindenki magyar, aki annak vallja magát? Ha tényleg síkerül belépnünk az Eu-ba,
hihetetlenül meg fog nőni a magukat magyarnak vallók száma.
Lehetne esetleg magyar nyelvvizsgához is kötni a magyar útlevelet, ez a Rigó utcának
nagyon jól jönne. De ekkor felmerül a kérdés, alap, közép vagy felsőfokú magyarokat
kell-e megkülönböztetnünk. De mi lesz, ha elkezdik követelni a magyarországi magyarok
vizsgáztatását is.
Hogy fogjuk a kérdést megoldani? |
|
A hozzászólás:
 |
Gurg
2000-05-25 14:09:26
|
11
|
kosz PuPu
"red-white-green submarine"-re gondolsz??
most eppen a toppppon van!
(ki tudja meddig)
|
|
Előzmény:
 |
PuPu
2000-05-25 13:59:20
|
10
|
Ahelyett, hogy lelkesednél, hogy segítek itten neked végrehajtani a varázslatot:
Hogyan csináljunk tengeralattjáróból topicot?
:O))) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|