Keresés

Részletes keresés

rezső Creative Commons License 2000-04-07 13:08:00 265
Ó, ilyet, meg az ellenkezőjét sokan írtak akkortájt.

Abban sem volt köszönet, ahogyan a "dzsentrikről" írtak. De olvastad Te például miket vagdosott Rosa Luxemburg és Lenin egymás fejéhez?

Vagy a századfordulós Népszava hogyan írt a főispánokról és a rendőrségről?

Néha ma is van ilyen hangnem (alig tompítottan) a sajtóban.

A hozzászólás:
Mario Brekt Creative Commons License 2000-04-07 13:01:34 264
Kedves rezső!
"Visszavesszük a zsidóktól a földet, a kis-, nagy-, és középbirtokot, amit félszáz év alatt elkaparintottak tőlünk, visszavesszük a nagytőke rettenetes hatalmát, várait és szervezetét, kicsavarjuk kezéből a sajtót, barrikádharccal visszafoglaljuk a színházakat és az irodalmat, kisajátítjuk a kereskedelmet és a nagyipart, bezárjuk előttük az iskolákat és az egyetemeket, kirekesztjük őket a közhivatalokból"
(Milotay István, Remények és csalódások, 1920. április 11, Új Nemzedék)

Sok köszönet nincs benne…

A többit később megbeszélhetjük.

Előzmény:
rezső Creative Commons License 2000-04-07 12:32:02 263
Örülök. Szeretem ha moderálódnak a dolgok. Lovas telefonja megszerezhető, ha érdekel, vagy szól neki a szerkesztőség és vissza hív téged.

Milotayról olvastam, csak tőle nem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!