|
|
|
|
 |
rezső
2000-04-07 13:08:00
|
265
|
Ó, ilyet, meg az ellenkezőjét sokan írtak akkortájt.
Abban sem volt köszönet, ahogyan a "dzsentrikről" írtak. De olvastad Te például miket vagdosott Rosa Luxemburg és Lenin egymás fejéhez?
Vagy a századfordulós Népszava hogyan írt a főispánokról és a rendőrségről?
Néha ma is van ilyen hangnem (alig tompítottan) a sajtóban. |
|
A hozzászólás:
 |
Mario Brekt
2000-04-07 13:01:34
|
264
|
Kedves rezső!
"Visszavesszük a zsidóktól a földet, a kis-, nagy-, és középbirtokot, amit félszáz év alatt elkaparintottak tőlünk, visszavesszük a nagytőke rettenetes hatalmát, várait és szervezetét, kicsavarjuk kezéből a sajtót, barrikádharccal visszafoglaljuk a színházakat és az irodalmat, kisajátítjuk a kereskedelmet és a nagyipart, bezárjuk előttük az iskolákat és az egyetemeket, kirekesztjük őket a közhivatalokból"
(Milotay István, Remények és csalódások, 1920. április 11, Új Nemzedék)
Sok köszönet nincs benne…
A többit később megbeszélhetjük. |
|
Előzmény:
 |
rezső
2000-04-07 12:32:02
|
263
|
Örülök. Szeretem ha moderálódnak a dolgok. Lovas telefonja megszerezhető, ha érdekel, vagy szól neki a szerkesztőség és vissza hív téged.
Milotayról olvastam, csak tőle nem. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|