Keresés

Részletes keresés

szimpatizans Creative Commons License 2000-05-18 15:59:53 193
T. Yosarian!
"No pupákok, ezeket vajon kicsoda írta? Várom a megfejtéseket!"
Márai?
A hozzászólás:
igazi Yosarian Creative Commons License 2000-04-05 00:22:34 31
Hááát fiúk, ha Szabó Dezső nem kell... Akkor...
"Beszéd egy konvertitával, aki most erősen bolsevistaellenes, de szíve mélyén éppen úgy reszket a keresztény magyarságtól, mint a zsidók és a kommunisták. (...) E két évben bennünket, akik nem vagyunk kommunisták, társadalmilag, anyagilag, s talán személyesen is megőröl az idő. Ezt a sorsot csak kevesen vállalják, a többség hanyatt-homlok menekül a párt védőszárnyai alá, megtagad elvet, meggyőződést, múltat, mindent a holnapi száraz kenyérért; különösen feltűnő a zsidóság tódulása; ugyanaz a zsidóság, amely tegnap keserű-kegyetlen számonkéréssel fordult a keresztény társadalomhoz, mert a náci követeléseknek, ma fejvesztve rohan egy parancsuralom csatasorába és eszébe sincs ."
"Tolonganak és sorbaállnak, hogy idejében bejuthassanak a pártba... ugyanazok, akik tegnap még tüzet fújtak és nem bocsátották meg senkinek, ha tegnapelőtt nem volt hajlandó meghalni a nácik és a náciság ellen megkövetelt küzdelemben. -kiáltják és tartják a markukat."
"R. azt mondja, érdemes lenne megvizsgálni, volt-e szerepe a kommunizmus nagy megfogalmazóinak gondolkodásmódjában a származásnak? Marx zsidó volt, fizikailag sem tökéletes, vad indulatoktól és ressentiment-októl fűtött zsidó gondolkodó; s érdemes elgondolkozni azon, lehetséges-e, hogy a korszerű szocializmus ellenséges, gyűlölködő, minden másféle szemléletet és társadalmi mozgalmat, osztályt vad indulattal elítélő szemléletében mennyi a zsidó ressentiment? Nehéz kérdés, de van valami igazság az alján."
No pupákok, ezeket vajon kicsoda írta? Várom a megfejtéseket!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!