|
|
|
|
 |
herzl
2000-04-02 15:44:32
|
214
|
Szerinted voltak problémák a 60-as években?
Vagy talán csak 98 óta vannak?
Milyen súlyos okai lehettek, hogy valaki elmeneküljön a 60-as években?
98 nyara óta fenyeget minket Kornis, hogy lelép innen -feltéve, ha kap egy jó ösztöndíjat valahol nyugaton. Már Ő sem a Lomonoszvra gondol. Bizony ennyit változott a marxizmus! |
|
 |
daisy2
2000-04-02 15:21:26
|
213
|
| Kedves Brekt, teljesen megértelek, hogy annyira felindultál. Lovasnak, aki több mint három évet börtönben töltött, nyilván le kellett volna lövetnie magát a határon miután csak segédmunkát vállalhatott. Neki nem kellett ellenségképet elsajátitani a liberális Nyugaton - édesapukádra még emlékezett. Azonkívül nem gyújtotta fel magát. Tudom, hogy az a bajod, hogy most nem ugyanazok az erőviszonyok, amikor kilencvenezer orosz tartotta megszállva az országot és a politikai rendőrség és Lovasnak nem volt szabad írnia. |
|
 |
Patmore
2000-04-02 15:20:05
|
212
|
Kedves Mario Brekt, ez nem volt szép.
Lovas még börtönben is ült, amíg "ti"[1] szabadlábon romboltátok a kommunizmust.
[1]: nem sértésnexántam, én nem nagyon tudtam rombolni a kommunizmust. |
|
A hozzászólás:
 |
Mario Brekt
2000-04-02 15:12:26
|
211
|
Ugyan mit várhatunk egy olyan embertől, aki életének nagy részét azzal töltötte, hogy elmeneküljön a problémák elől (a mi és álítólag az ő hazájából)? Kint tárt karokkal várták - kimosdatták, kitanították (vagyis inkább be), ellenségképet adtak neki. Míg mi romboltuk a kommunizmust, addig telitorokból sikítozott nyugaton, hogy: tartsatok ki! Most, hogy a kommunizmus megszűnt, új ellenségképet alakított ki - valamiből élnie kell!
Ugyan mit várhtunk egy olyan hős szerelmestől, aki felgyújtja magát nagy gerjedelmében?
|
|
Előzmény:
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|