|
|
 |
Megyesi Éva
2000-03-26 11:19:59
|
26
|
| Még egy két dologról...a virágboltosok, faiskolások növényismerete - hát igen, nem mindenkit érdekel annyira a szakmája, hogy tudja az eladott növényeinek tulajdonságait, ez sajna szomorú. De ez sem általános! S van egy olyan dolog is, hogy ha egy vevo beleszeret valamelyik növénybe, te mondhatsz neki bármit, akkor is elviszi, s olyan helyre ülteti, ahova az nem való.S késobb, ha a növény elpusztul, már elfelejti, hogy ot errol le akarták beszélni. Tehát az eladó a hibás. Én egyébként igenis leszoktam beszélni embereket növényekrol, ha olyan körülmények közé keresik, ahol az szerintem nem maradna meg. De persze azonnal ajánlok helyette másikat, s innen az ové a döntés joga. |
|
 |
Megyesi Éva
2000-03-26 11:10:04
|
25
|
| Saját tapasztalat alapján - faiskolás vagyok immáron 9 éve - minden rossz dolog ellenére, amirol írtatok, én abszolut fejlodést látok és tapasztalok kert ügyben. Persze bpest-i és Gyor-Sopron megyei tapasztalatok alapján. Mert azokat ismerem. Szerintem egyre többen igényesek. A baj csak az, hogy olyan lentrol indúltunk, hogy ez a fejlodés még mindig semmit nem mutat a 'nyugati világhoz' képest. Mert hát ugye mindenben azt szertenénk utánozni. Pedig Magyarországon csak nem kellene mindenhova olyan növényeket ültetni, amit ott látunk ,mert nem ide való!!!Az igaz, hogy a kerttervezok megkérik a munkájukért a pénzt, de nem lehet mindenkire ráhúzni, hogy semmihez sem ért, csak a pénzt akarja. A baj itt is az, hogy sok olyan kertépíto dolgozik, akinek nincs meg a növényismerete és gyakorlata, de úgy gondolta ez egy divatos dolog, most majd nagyot akasztunk. S kevés tudásával leégeti az egész szakmát. De szerintem ez minde egyéb szakmában így van, tehát nem kell külön csak a kertépítoket elítélni. Az pedig igenis sokat számít, ha valaki szeretbol kezd el foglalkozni a növényekkel, s szépen lassan saját maga építi fel a kertjét. Így is lehet profi, jól mukodo kertet építeni. Mindenki megtanúlhatja, de tanúlni kell. Én nagyon sokat tanúltam nem kertészek gyakorlati tapasztalataiból. |
|
A hozzászólás:
 |
Maci
2000-03-24 18:28:56
|
24
|
| Ha már a kerteknél tartunk, figyeljétek meg hogy az az alapvető baj, hogy a magyar ember nem tud pihenni, nem tudja mi is az a kikapcsolódás. A kertjét vagy számításból műveli /sárgarépa stb/ vagy kirakat miatt, hogy lássák a tujáit. Sok embernek eszébe se jut a pihenőkert mint olyan, és ez főleg az idős generációra vonatkozik. Egyébként csatlakozom ahhoz a gondolatmenethez, hogy az eladók zöme nem is tudja mivel foglalkozik, csak az árát tudja a növénynek, lényeg az hogy fizessék ki és vigyék, de ha rákérdez egy hülyébb vevő hogy napra-e, télálló-e, néznek kifele a szemükön tudatlanul. |
|
Előzmény:
 |
Komárom-
2000-03-23 22:55:29
|
21
|
Igazad van szigmo!
Szerintem a korábbi hozzaszolas, amire valaszoltam az sem Titeket itelt el, akik itt vagytok.
A helyzetnek szoolt.
Ott a baj, hogy - talan tobb lelkesebb hive lehetne a "szép kertek"-nek, de az eladok sem tudjak sokszor, hogy mit adnak el.PL.Virágboltosok! Sokaknak f..juk sincs a minirózsáról, de uzleti szempontból kifizetődő eladni szobanövényként!
A vasarloo meg jon panaszkodni, hogy ilyet nem vesz, mert megjarta vele -a szobaba- persze...
A legolcsobb helyekrol vasarolnak es ha a teli almából nyari lessz, akkor bocsika. De nálunk ez nem csak a kertészetre jellemző. Ezért van igaza sajna az elottem szoloonak.
És talan mindenkit az erdekei mozgatnak egy picit.
Ha nem lennek faiskolas, akkor talan a sexrovatokat bujnam, vagy a zeneket toltogetnem hosszasan. De itt akkor is kevesen vagyunk még.
Mi kellene ahhoz, hogy az otthonunkhoz tartozzon a kert is?? DE NEM CSAK AZ ami ehető benne! Ez egy kerdes lenne mindenkihez.
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|