Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
barco Creative Commons License 2000-02-23 15:14:13 9
Kösz. Pontosan ezt mondtam! :-)
Előzmény:
GLászló Creative Commons License 2000-02-23 15:05:14 8
Nem érted.
"Az arany mára elvesztette kincsképző, a pénz fedezetéül szolgáló, a monetáris tartalékolásban betöltött szerepét. Világpiaci ára a nyolcvanas évektől folyamatosan zuhan. Az aranytartás költsége magas és kamatozása alacsony, ezért a Magyar Nemzeti Bank a ’90-venes évek elejétől folyamatosan leépítette aranytartalékait, és lecserélte jól kamatozó devizaeszközökre."

Most sem érted? Ma már a kormányoknem használják a pénz fedezetéül. Már Svájc sem használja, valszeg ő volt az utolsó a világon...

Az arany nem szünt meg értéknek lenni, pusztán az államok nem használják erre a célra. (Pénz fedezet.) Miután sokat eladtak, csökkent az értéke. Bonyolult?

Barco azért mondta, hogy a jegybank független 91 december 31-e óta a kormánytól, hogy jelezze: az arany eladását a kormányok vezényelték. Segítsek? 1990 tavaszától Antall József kormánya volt hatalmon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!