|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
barco
2000-02-23 15:14:13
|
9
|
| Kösz. Pontosan ezt mondtam! :-) |
|
Előzmény:
 |
GLászló
2000-02-23 15:05:14
|
8
|
Nem érted.
"Az arany mára elvesztette kincsképző, a pénz fedezetéül szolgáló, a monetáris tartalékolásban betöltött szerepét. Világpiaci ára a nyolcvanas évektől folyamatosan zuhan. Az aranytartás költsége magas és kamatozása alacsony, ezért a Magyar Nemzeti Bank a ’90-venes évek elejétől folyamatosan leépítette aranytartalékait, és lecserélte jól kamatozó devizaeszközökre."
Most sem érted? Ma már a kormányoknem használják a pénz fedezetéül. Már Svájc sem használja, valszeg ő volt az utolsó a világon...
Az arany nem szünt meg értéknek lenni, pusztán az államok nem használják erre a célra. (Pénz fedezet.) Miután sokat eladtak, csökkent az értéke. Bonyolult?
Barco azért mondta, hogy a jegybank független 91 december 31-e óta a kormánytól, hogy jelezze: az arany eladását a kormányok vezényelték. Segítsek? 1990 tavaszától Antall József kormánya volt hatalmon. |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|