|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
HJM
2000-02-23 06:05:22
|
2
|
Arany vagy dollár? HJM válasz erre | adatok | e-mail 1999-12-13 14:40:30 (11) NÉPSZABADSÁG 57. évfolyam, 290. szám 1999. december 13., hétfő Vége az aranykornak? A jegybankok szabadulnak sárgafém-készleteiktől Az arany mára elvesztette kincsképző, a pénz fedezetéül szolgáló, a monetáris tartalékolásban betöltött szerepét. Világpiaci ára a nyolcvanas évektől folyamatosan zuhan. Az aranytartás költsége magas és kamatozása alacsony, ezért a Magyar Nemzeti Bank a ’90-venes évek elejétől folyamatosan leépítette aranytartalékait, és lecserélte jól kamatozó devizaeszközökre. "...Az egyik legnagyobb aranykészlettel rendelkező ország, Svájc kormánya már 1971-ben – valószínűleg a világon utolsóként – megszüntette a forgalomban lévő bankjegyállomány aranyfedezetét. Az idén áprilisban pedig úgy határozott – s a döntést jövő tavasszal népszavazásra bocsátja –, hogy 1300 tonna aranyat értékesít. Hasonlóan Angliához, ez a mennyiség a svájci készletek több mint 50 százalékát teszi ki." [előzmény : Sumir, 1999.12.07 10:50] |
|
Előzmény:
 |
Gurg
2000-02-22 23:32:08
|
-
|
Mar nem tudom melyik ujsagban olvastam a kovetkezot: a Magyar Nemzeti Bank aranykeszlete ~67 tonnarol ~4 tonnara apadt Suranyi Gyorgy elnoklete alatt (vagy meg Fekete elvtarstol kezdve?).
Ti mit tudtok errol es mi van a hatterben?
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|