|
|
|
|
A hozzászólás:
 |
dEta
2000-02-10 11:10:53
|
102
|
A Hajnal nem ragyogó,
Az Éj fehéren lebben,
Az Isten nem jóságos,
Az Ördög nem kegyetlen.
(...)
Nincsen semmi, ami van,
Egy Való van: a Nincsen,
Az Ördög a rokonunk
S ellenségünk az Isten.
Ady Endre |
|
Előzmény:
 |
barka
2000-02-09 22:18:13
|
96
|
Kedves Fanyüvő!
Kösz a segítséget, már az elejéből is elég volt. Mint ahogy látod, Petrit itt sokan "nagy" költőnek tartják. Szerintem ez a "vers" förtelmesen ocsmány és aljas.
A nagyság valahol máshol kezdődik. Talán itt:
Az ÚR érkezése
Mikor elhagytak,
Mikor a lelkem roskadozva vittem,
Csöndesen és váratlanul
Átölelt az Isten.
Nem harsonával,
Hanem jött néma, igaz öleléssel,
Nem jött szép, tüzes nappalon,
De háborus éjjel.
És megvakultak
Hiú szemeim. Meghalt ifjuságom,
De őt, a fényest, nagyszerűt,
Mindörökre látom.
Ady Endre
|
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|