Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Esbeta férje Creative Commons License 2000-02-09 22:26:59 97
DE SZÉP !
Előzmény:
barka Creative Commons License 2000-02-09 22:18:13 96
Kedves Fanyüvő!

Kösz a segítséget, már az elejéből is elég volt. Mint ahogy látod, Petrit itt sokan "nagy" költőnek tartják. Szerintem ez a "vers" förtelmesen ocsmány és aljas.

A nagyság valahol máshol kezdődik. Talán itt:

Az ÚR érkezése

Mikor elhagytak,
Mikor a lelkem roskadozva vittem,
Csöndesen és váratlanul
Átölelt az Isten.

Nem harsonával,
Hanem jött néma, igaz öleléssel,
Nem jött szép, tüzes nappalon,
De háborus éjjel.

És megvakultak
Hiú szemeim. Meghalt ifjuságom,
De őt, a fényest, nagyszerűt,
Mindörökre látom.

Ady Endre

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!