Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
barka Creative Commons License 2000-02-09 22:10:02 95
Kedves Fanyüvő!

Kösz a segítséget, már az elejéből is elég volt. Mint ahogy látod, Petrit itt sokan "nagy" költőnek tartják. Szerintem ez a "vers" förtelmesen ocsmány és aljas.

A nagyság valahol máshol kezdődik. Talán itt:

Az ÚR érkezése

Mikor elhagytak,
Mikor a lelkem roskadozva vittem,
Csöndesen és váratlanul
Átölelt az Isten.

Nem harsonával,
Hanem jött néma, igaz öleléssel,
Nem jött szép, tüzes nappalon,
De háborus éjjel.

És megvakultak
Hiú szemeim. Meghalt ifjuságom,
De őt, a fényest, nagyszerűt,
Mindörökre látom.

Ady Endre

Előzmény:
fanyűvő Creative Commons License 2000-02-08 12:21:56 48
Kedves Barka!

Ne haragudj, hogy pontosítok, ráadásul ez az első hozzászólásom.
Azt az ominózus verset egy Petri nevü irta .

"Zakatol a szent család
Isten dugja Máriát
József nem tud elaludni
keres valami piát"

Az idézetért mindenkitől bocsánatot kérek.
A Horn kormánytól Kossuth díjat kapott és
ezen kormány kultuszminisztériumi államtitkára ( Török Á )
őt is megemlítette, mint a megirandó új, korszerű magyar himnusz
potenciális szerzőjét.

Üdv: fanyűvő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!