Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Jámbor Creative Commons License 2000-02-09 21:21:22 92
Kedves pindiy!

Antonio Gramscit kerestem, de csak Konrádot találtam:
„Az értelmiség az örökségek ôrzôje: alapot kínál az erkölcsnek, érveket a törvénynek, exegézist a vallásnak és elemzést a politikának. Más szóval az értelmiség tiszta és szennyes lelkiismeretekkel kereskedik.”

Jámbor

Előzmény:
pindiy Creative Commons License 2000-02-09 20:24:40 90
Help
Bárhogyan is nézem ezt a topicot egyre inkább nem tudom mi az, hogy értelmiség.
Valszeg az én értelmezésem hibás, mert úgy képzelem, hogy az értelmiség különáll.
Van egy értékrendje és abból a szempontból mond véleményt a világról.
A legritkábban eshetnek egybe a nézetei bármely politikai párttal, még azzal sem, amelyik hasonló értékrend talaján áll,hisz azt politikai célok mozgatják, mig az értelmiségit meg sok minden más mozgathatja, de az nem.
Hisz, ha az mozgatná, akkor politikusnak kéne hívni.
Ha igaz, ahogyan én gondolom, akkor hol van az az egy?
Felvilágosításokat várok.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!