|
|
|
|
 |
nevtelen
2000-02-08 13:00:32
|
56
|
"Nem tudom ki az Petri..."
Nem mindegy? Benne van az "ötezer"-ben. És Kossuth dijas. Mint a Hofigéza. Gondolom ő is beleszámit az "ötezer"-be. |
|
 |
dEta
2000-02-08 12:58:45
|
54
|
"...Hogy elérjek a napsütötte sávig,
hol drapp ruhám, fehér ingem világít,
csorba lépcsőkön föl a tisztaságig,
oda, hol szél zúg, fehér tajték sistereg,
komoran feloldoz, közömbösen fenyeget,
émelygés lépcsei, fogyni nem akaró mínusz-emeletek,
nyári hajnal, kilencszázhatvanegy." |
|
A hozzászólás:
 |
Patmore
2000-02-08 12:51:50
|
53
|
Érdekes ez az izé, mekkora gyűlölet kell ahhoz, h ilyet írjon vki... Vhol azt olvastam: "Semmi ugyanis a törvénytelen, így inkább magában tesz kárt mint a törvényben."
Nem tudom ki az Petri, de majd imádkozom érte. |
|
Előzmény:
 |
dEta
2000-02-08 12:24:01
|
49
|
Petri György
Apokrif
Zakatol a szentcsalád
Isten tömi Máriát,
József nem tud elaludni,
keres valami piát.
Nem lel, felkel. Pizsamára
húz fel inget és gatyát,
lemegy a Háromkirályba,
hogy egy fröccsöt legalább---
--"Megint Isten?"
--"Az hát, megint."
Sóhajt, nagyot húz és legyint:
--"Különben,
múltkor kivertem a huppot.
Ha az orrom elött dugtok!
--de így megmondtam a Marinak,
legalább tartsad a pofád,
úgyis szól, mint a földrengés
mindig az a rohadt ágy,
közben - de komolyan! - ne halljak
több ha-ha-ha-halleluját!"
(idézni csak pontosan, szépen...) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|