Keresés

Részletes keresés

nevtelen Creative Commons License 2000-02-08 13:00:32 56
"Nem tudom ki az Petri..."
Nem mindegy? Benne van az "ötezer"-ben. És Kossuth dijas. Mint a Hofigéza. Gondolom ő is beleszámit az "ötezer"-be.
dEta Creative Commons License 2000-02-08 12:58:45 54
"...Hogy elérjek a napsütötte sávig,
hol drapp ruhám, fehér ingem világít,
csorba lépcsőkön föl a tisztaságig,
oda, hol szél zúg, fehér tajték sistereg,
komoran feloldoz, közömbösen fenyeget,
émelygés lépcsei, fogyni nem akaró mínusz-emeletek,
nyári hajnal, kilencszázhatvanegy."
A hozzászólás:
Patmore Creative Commons License 2000-02-08 12:51:50 53
Érdekes ez az izé, mekkora gyűlölet kell ahhoz, h ilyet írjon vki... Vhol azt olvastam: "Semmi ugyanis a törvénytelen, így inkább magában tesz kárt mint a törvényben."
Nem tudom ki az Petri, de majd imádkozom érte.
Előzmény:
dEta Creative Commons License 2000-02-08 12:24:01 49
Petri György

Apokrif

Zakatol a szentcsalád
Isten tömi Máriát,
József nem tud elaludni,
keres valami piát.
Nem lel, felkel. Pizsamára
húz fel inget és gatyát,
lemegy a Háromkirályba,
hogy egy fröccsöt legalább---
--"Megint Isten?"
--"Az hát, megint."
Sóhajt, nagyot húz és legyint:
--"Különben,
múltkor kivertem a huppot.
Ha az orrom elött dugtok!
--de így megmondtam a Marinak,
legalább tartsad a pofád,
úgyis szól, mint a földrengés
mindig az a rohadt ágy,
közben - de komolyan! - ne halljak
több ha-ha-ha-halleluját!"

(idézni csak pontosan, szépen...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!