Keresés

Részletes keresés

Patmore Creative Commons License 2000-02-08 12:51:50 53
Érdekes ez az izé, mekkora gyűlölet kell ahhoz, h ilyet írjon vki... Vhol azt olvastam: "Semmi ugyanis a törvénytelen, így inkább magában tesz kárt mint a törvényben."
Nem tudom ki az Petri, de majd imádkozom érte.
fanyűvő Creative Commons License 2000-02-08 12:30:06 50
Kedves dEta!

Köszönöm a helyesbítést. Nekem természetesen nincs meg a Petri vers.

Üdv: fanyűvő

A hozzászólás:
dEta Creative Commons License 2000-02-08 12:24:01 49
Petri György

Apokrif

Zakatol a szentcsalád
Isten tömi Máriát,
József nem tud elaludni,
keres valami piát.
Nem lel, felkel. Pizsamára
húz fel inget és gatyát,
lemegy a Háromkirályba,
hogy egy fröccsöt legalább---
--"Megint Isten?"
--"Az hát, megint."
Sóhajt, nagyot húz és legyint:
--"Különben,
múltkor kivertem a huppot.
Ha az orrom elött dugtok!
--de így megmondtam a Marinak,
legalább tartsad a pofád,
úgyis szól, mint a földrengés
mindig az a rohadt ágy,
közben - de komolyan! - ne halljak
több ha-ha-ha-halleluját!"

(idézni csak pontosan, szépen...)

Előzmény:
fanyűvő Creative Commons License 2000-02-08 12:21:56 48
Kedves Barka!

Ne haragudj, hogy pontosítok, ráadásul ez az első hozzászólásom.
Azt az ominózus verset egy Petri nevü irta .

"Zakatol a szent család
Isten dugja Máriát
József nem tud elaludni
keres valami piát"

Az idézetért mindenkitől bocsánatot kérek.
A Horn kormánytól Kossuth díjat kapott és
ezen kormány kultuszminisztériumi államtitkára ( Török Á )
őt is megemlítette, mint a megirandó új, korszerű magyar himnusz
potenciális szerzőjét.

Üdv: fanyűvő

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!