|
|
|
|
 |
Patmore
2000-02-08 12:51:50
|
53
|
Érdekes ez az izé, mekkora gyűlölet kell ahhoz, h ilyet írjon vki... Vhol azt olvastam: "Semmi ugyanis a törvénytelen, így inkább magában tesz kárt mint a törvényben."
Nem tudom ki az Petri, de majd imádkozom érte. |
|
 |
fanyűvő
2000-02-08 12:30:06
|
50
|
Kedves dEta!
Köszönöm a helyesbítést. Nekem természetesen nincs meg a Petri vers.
Üdv: fanyűvő
|
|
A hozzászólás:
 |
dEta
2000-02-08 12:24:01
|
49
|
Petri György
Apokrif
Zakatol a szentcsalád
Isten tömi Máriát,
József nem tud elaludni,
keres valami piát.
Nem lel, felkel. Pizsamára
húz fel inget és gatyát,
lemegy a Háromkirályba,
hogy egy fröccsöt legalább---
--"Megint Isten?"
--"Az hát, megint."
Sóhajt, nagyot húz és legyint:
--"Különben,
múltkor kivertem a huppot.
Ha az orrom elött dugtok!
--de így megmondtam a Marinak,
legalább tartsad a pofád,
úgyis szól, mint a földrengés
mindig az a rohadt ágy,
közben - de komolyan! - ne halljak
több ha-ha-ha-halleluját!"
(idézni csak pontosan, szépen...) |
|
Előzmény:
 |
fanyűvő
2000-02-08 12:21:56
|
48
|
Kedves Barka!
Ne haragudj, hogy pontosítok, ráadásul ez az első hozzászólásom.
Azt az ominózus verset egy Petri nevü irta .
"Zakatol a szent család
Isten dugja Máriát
József nem tud elaludni
keres valami piát"
Az idézetért mindenkitől bocsánatot kérek.
A Horn kormánytól Kossuth díjat kapott és
ezen kormány kultuszminisztériumi államtitkára ( Török Á )
őt is megemlítette, mint a megirandó új, korszerű magyar himnusz
potenciális szerzőjét.
Üdv: fanyűvő |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|