|
|
|
|
 |
fanyűvő
2000-02-08 12:21:56
|
48
|
Kedves Barka!
Ne haragudj, hogy pontosítok, ráadásul ez az első hozzászólásom.
Azt az ominózus verset egy Petri nevü irta .
"Zakatol a szent család
Isten dugja Máriát
József nem tud elaludni
keres valami piát"
Az idézetért mindenkitől bocsánatot kérek.
A Horn kormánytól Kossuth díjat kapott és
ezen kormány kultuszminisztériumi államtitkára ( Török Á )
őt is megemlítette, mint a megirandó új, korszerű magyar himnusz
potenciális szerzőjét.
Üdv: fanyűvő |
|
A hozzászólás:
 |
barka
2000-02-07 23:06:36
|
44
|
Üdv, Gurg!
Ez a megzenésítés jó ötlet. Szerintem az lenne a csúcs, ha Eörsi énekelné, és a témához illő háttérzene ritmusára bemutatná a vers "eszmei mondanivalóját". Elképzelem a sok "haladó szellemiségű" sznobot, ahogy ájuldoznának a "csodálatos" kultúrélménytől.
Egyébként van még egy vers. Nem vagyok benne biztos, hogy Eörsi írta-e, mindenesetre az is nagyon ocsmány. Megvan, csak nem tudom hova tettem. Ha megtalálom azt is bemásolom. A bibliai Józsefről és Máriáról szól, de valami elképesztően undorító és gusztustalan fogalmazásban. Nagyjából arról szól, hogy mialatt Isten, Máriával szórakozik, József bánatában a kocsmában iszik. Szóval hányiger.
|
|
Előzmény:
 |
Gurg
2000-02-07 15:03:19
|
37
|
Szia barka!
A sztalinost ismertem, de ez a Ginsberg-forditas, hat.....:))))))))))))))))), hulyere rohogtem magam!!!!!
Hobo ezt a verset miert nem zenesitette meg???
Kivancsi lettem volna a hattermuzsikara!!!!
hihetetlenul undorito amugy (nagyon neoavantgard!!) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|