Keresés

Részletes keresés

fanyűvő Creative Commons License 2000-02-08 12:21:56 48
Kedves Barka!

Ne haragudj, hogy pontosítok, ráadásul ez az első hozzászólásom.
Azt az ominózus verset egy Petri nevü irta .

"Zakatol a szent család
Isten dugja Máriát
József nem tud elaludni
keres valami piát"

Az idézetért mindenkitől bocsánatot kérek.
A Horn kormánytól Kossuth díjat kapott és
ezen kormány kultuszminisztériumi államtitkára ( Török Á )
őt is megemlítette, mint a megirandó új, korszerű magyar himnusz
potenciális szerzőjét.

Üdv: fanyűvő

A hozzászólás:
barka Creative Commons License 2000-02-07 23:06:36 44
Üdv, Gurg!

Ez a megzenésítés jó ötlet. Szerintem az lenne a csúcs, ha Eörsi énekelné, és a témához illő háttérzene ritmusára bemutatná a vers "eszmei mondanivalóját". Elképzelem a sok "haladó szellemiségű" sznobot, ahogy ájuldoznának a "csodálatos" kultúrélménytől.

Egyébként van még egy vers. Nem vagyok benne biztos, hogy Eörsi írta-e, mindenesetre az is nagyon ocsmány. Megvan, csak nem tudom hova tettem. Ha megtalálom azt is bemásolom. A bibliai Józsefről és Máriáról szól, de valami elképesztően undorító és gusztustalan fogalmazásban. Nagyjából arról szól, hogy mialatt Isten, Máriával szórakozik, József bánatában a kocsmában iszik. Szóval hányiger.

Előzmény:
Gurg Creative Commons License 2000-02-07 15:03:19 37
Szia barka!

A sztalinost ismertem, de ez a Ginsberg-forditas, hat.....:))))))))))))))))), hulyere rohogtem magam!!!!!

Hobo ezt a verset miert nem zenesitette meg???
Kivancsi lettem volna a hattermuzsikara!!!!

hihetetlenul undorito amugy (nagyon neoavantgard!!)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!