Keresés

Részletes keresés

mrzool Creative Commons License 2000-01-12 13:28:55 53
Hi Paradox, udv mindenki!

Eloszor is boldog uj evet mindenkinek.

Paradox: ofcoz en nem akarok flamelni, de ugyis ott volt a smiley elso mondatod vegen...:))

Csak hogy egy esetleges felreertest eloszlassal, en inkabb a Treket nezem, mint a B5-ot, de azert kosz a biztatast. Szamomra meg mindig magasabb a tartalmi mindanivaloja egy ST epizodnak. Mondjuk vesd ossze a B5-os Gropos-t a Ds9-os Siege at ar-558-cal. A tema ugyanaz, megis jobban meg tudott fogni a Trek. Persze ez teljesen szemelyes velemeny, es abba is hagyom, elvegre ez egy SG forum...:)

Lehet, hogy szidtam par reszt (ha nem is forumon), de a Tok'ra ota kimondottan tetszik. Szoval ne higgye senki se azt, hogy "idejon egy trekker, aztan csak szidja az SG-t". Errol szo sincs. A sorozat tenyleg nagyon jo lesz a 2. evadtol kezdve, az egyetlen problema, hogy ha a TV3 nem veszi meg, akkor keresztet vethetunk ra. Tapasztalatok szerint a rajongoi levelek nem sokat segitenenek...:<<< Epp ezert remelem, hogy megveszik a folytatast is.

Bar amilyen a magyar media... Az Rtl kepes volt a gyerekmusorok koze sorolni a B5-ot... Hat erre no comment.

Bye: mr Zool of KlaustroPhobya

A hozzászólás:
paradox Creative Commons License 1999-12-27 14:38:44 39
na, flammeljünk! :)

a Trek sajnos gyakran volt hajlamos az önismétlésre. a B5-ot pedig nézd gyakran, főleg most, nem egyértelműek és fejbesulykolósak a tanulságok, a mondanivalók, hanem rejtetten vannak bent. Az olyan epizódok, mint pl. a Gropos, a Long Twilight Struggle, a Passing Through Gethsemane mind-mind olyan részek, amin az érzékenyebb ember elsírja magát, a Gropos végén pl. alig bírtam felállni, annyira súlyos volt látni a háború emberekre vetített hatását (mindazok a jó fej emberek, holtan...). gyakran visszatérő motívum a család, a szülőkkel való viszony, és igen megrendítő részek vannak ebből.

tehát nézd a B5-öt. az eleje gyengébb volt a Treknél. csakhogy a második szezon felétől alaposan kezdi kenterbe verni. itt pl. nem akkor hal meg egy fontos szereplő, ha a színésznek elege van a forgatásból (ld. Tasha Yar, Dax), hanem amikor a történek megkívánja...

hogy azért a Stargate-ről is essen szó: egyre jobb lesz. az első szezon döcögött, a második szezon már pörög, asszem a harmadik már repülni fog... és basszus, a mozifilmet lazán kenterbe veri mind színészek és szereplők, mind történet szempontjából. (bár mondjuk a devlin/emmerich párost nem nehéz felülmúlni, ld. a Visitor c. sorozatot...)

-p

Előzmény:
mrzool Creative Commons License 1999-12-22 10:54:46 36
Hi Mortals!

Akkor egy viszont-reakcio: nem azt irtam, hogy a Stargate hasonlit a Star Trekre, hanem azt, hogy egy csomo otletet a Trekbol lopnak. Ez azert mas szerintem... A storyt tekintve pedig egyetertek veled abban, hogy inkabb a Sliders-re hasonlit a SG, ez okes.

Mas: Antiloop: Te gyerekesnek tekinted a Star Treket? Huh! A Trek eppen a mondanivalojarol hires, ami a B5-ben bizony nem mindig van meg... Persze ezt a mondanivalot meg is kell erteni... Tudod mit, akkor irj ilyet, ha lattad a Tng: The inner light vagy a DS9: Visitor; Children of time cimu reszeit. Kivancsi vagyok, meg mindig az lesz-e a velemenyed, amit irtal!

Bye: mr Zool

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!