Keresés

Részletes keresés

Tiborc Creative Commons License 2000-01-30 11:24:07 108

Kedves (s)osa!
K.M. helyett
Igen, fontos.
Az előzményeket is figyelembe vettem!
Boksz!
madám sosa válasz erre | adatok | e-mail 1999-11-02 16:12:15 (100)

Miklós, miért erőlködsz annyira, hogy ez a topik a felszínen maradjon? Ennyire fontos neked? Miért????
[előzmény : Kelemen Miklós, 1999.11.02 01:28]

Csak!
Tisztelettel
Tiborc

Kelemen Miklós Creative Commons License 1999-11-02 16:34:19 100
Megpróbáltam a Csendôrsirató, és a Bünös volt-e Bárdossy László c. topic-ból
átcsábítani az SzDSz-es srácokat, mert a könyv annyi vitaanyagot ad, hogy
érdemes lett volna velük rögeszmét cserélni,dehát az alább részletezett
okokból nem állnak ki.
A hozzászólás:
madám sosa Creative Commons License 1999-11-02 16:12:15 99
Miklós, miért erőlködsz annyira, hogy ez a topik a felszínen maradjon? Ennyire fontos neked? Miért????
Előzmény:
Kelemen Miklós Creative Commons License 1999-11-02 01:28:59 98

Csermely Péter elôszavából:
,,Minden írása szikárra edzett nehéz dárdahegy,amely súlyosan szakít át
pajzsot, vértet és hatol a lényegig."
A gyüjtemény elsô írása A rothadás közszolgálati virágai címet viseli,és 1993
feruárjában jelent meg a Pesti Hírlapban.Próbálkozom a cikk esszenciájának
visszaadásával,ami írásainak tömörsége miatt nem könnyü.:
Miközben Göncz arról sikítozott egy olasz újságban,hogy ,,az elenzék a
közszolgálati médiában nem jut szóhoz" Kornis és Esterházy magyargyôlölô
darabjait játszotta a közszolgálati rádió. Kornis eközben az alijázással
fenyegetôzik.Fél és retteg.Ez még rendben is lenne, de ennek hangot is adott
az ideiglenesen még magyarul beszélô médiában.
Kornis személyiségének mélységére egy máshonnan vett idézettel világítok rá.
Kornis Mihály (író)?: ,,Más választásod nincs, vagy náci vagy, vagy igazat adsz
nekem, illetve nekünk. És azt is vedd tudomásul, hogy él ebben az országban
5000 értelmiségi, akiknek a véleményével szemben nem lehet politikát csinálni."
(Idézi Bayer Zsolt Kornistól)
Nos,szóljatok hozzá.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!