Keresés

Részletes keresés

Kelemen Miklós Creative Commons License 1999-11-02 01:28:59 98

Csermely Péter elôszavából:
,,Minden írása szikárra edzett nehéz dárdahegy,amely súlyosan szakít át
pajzsot, vértet és hatol a lényegig."
A gyüjtemény elsô írása A rothadás közszolgálati virágai címet viseli,és 1993
feruárjában jelent meg a Pesti Hírlapban.Próbálkozom a cikk esszenciájának
visszaadásával,ami írásainak tömörsége miatt nem könnyü.:
Miközben Göncz arról sikítozott egy olasz újságban,hogy ,,az elenzék a
közszolgálati médiában nem jut szóhoz" Kornis és Esterházy magyargyôlölô
darabjait játszotta a közszolgálati rádió. Kornis eközben az alijázással
fenyegetôzik.Fél és retteg.Ez még rendben is lenne, de ennek hangot is adott
az ideiglenesen még magyarul beszélô médiában.
Kornis személyiségének mélységére egy máshonnan vett idézettel világítok rá.
Kornis Mihály (író)?: ,,Más választásod nincs, vagy náci vagy, vagy igazat adsz
nekem, illetve nekünk. És azt is vedd tudomásul, hogy él ebben az országban
5000 értelmiségi, akiknek a véleményével szemben nem lehet politikát csinálni."
(Idézi Bayer Zsolt Kornistól)
Nos,szóljatok hozzá.
A hozzászólás:
BBF Creative Commons License 1999-10-28 11:39:57 97
Kedves Petya!

Természetesen mindenben igaza van. Nem SZU, hanem FÁK vagy tudj Isten mi.

Amit ír: "helyette más van, bár nem biztos, hogy állam. :-))) " ha jól értem, csak fokozza az ilyen jellegű veszélyeket.

Egyetértünk abban amit ír. Magam is így látom.

BBF

Előzmény:
Petya Creative Commons License 1999-10-25 17:02:09 93
OFF
Kedves BBF!

Ne haragudjon, igazán nem akarok Magával "kötözködni", de a SZU (amennyiben a Szovjetunióra gondolt) mint államalakulat már megszünt ... helyette más van, bár nem biztos, hogy állam. :-)))

ON

Abban egyetértünk, hogy nem kell az "USA technikai fölényét" misztifikálni (mert alapelvem, hogy semmit sem kell!), viszont az az érzésem, hogy nekünk, mint "átlaghalandóknak" gyakorlatilag nulla információnk van arról, hogy egy nukleáris támadásról szóló parancs milyen módon ér célba. Ennélfogva, lehet hogy Önnek van igaza, de az is lehet, hogy dr. Életkopfnak. Nem látunk bele ... szerintem még a magyar hírszerző és elemző tisztek is csak a sötétben tapogatóznának ebben a kérdésben.

Üdözlettel:

Petya

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!