Keresés

Részletes keresés

Szeder Creative Commons License 1999-10-14 11:34:37 11
A biztonsag: BIOSban letiltod a floppyrol torteno bootolast, es jelszoval veded a BIOSt... bar akkor meg erre a jelszora is emlkezni kellene... nem ez a legjobb megoldas.

sz

Csoma Sandor Creative Commons License 1999-10-14 09:38:04 9
Es mit kell tenni,ha mar oda irtad a lilo.conf file-ba :
restricted
password=blablablabla
Es ezt mar is elfelejtetted (+ root jelszo is) ?

Udv ,Eszet

A hozzászólás:
NevemTeve Creative Commons License 1999-10-13 08:31:06 8
Akkor azt kellett volna írni, hogy
linux init=/bin/sh rw
persze a lényeg az hogy sikerült.

PS Ilyenkor szoktak elgondolkozni a felhasználók, hogy akkor hol van a biztonság ? Valóban, ha az "ellenség" fizikailag hozzáfér a gépedhez (pl
BSA :), akkor csak egy kódolt (encrypted) file-rendszer a biztonságos megoldás... ha nem tudja a jelszót, nem tudja olvasni a partíciót... legfeljebb törölni.

Előzmény:
sip pista Creative Commons License 1999-10-13 04:30:58 7
no, sikerült. a shift-tab nem tetszett neki (azt mondta, dos és linux közül választhatok), viszont kaptam kölcsön salak boot+root flopit, aztán azzal...
kösz, p

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!