Keresés

Részletes keresés

A hozzászólás:
Latya (K.L.) Creative Commons License 1999-09-22 23:47:09 3
Helo! Háát én nem vagyok rendszeres világjáró, de 10 éve csináltam egy Prága-Moszkva-Ulanbator-Peking-Lhasza-Katmandu-Kalkutta-Delhi-Taskent-Moszkva-Budapest kört. Azóta csak amikor a cég elküld 2-3 napra, D, UA, N, SK. Az érdekesebb országokról (Nepál, Tibet, Mongólia) majd írok egy két sort , de most ájulás van......
Előzmény:
chipichape Creative Commons License 1999-09-22 15:49:43 1
Brunei Darussalam
A helyi pénz a Brunei dollár, egy az egyben váltják a Szingapúri dollárral, ami egyébként szintén hivatalos fizetőeszköz. Az ország kicsi (mikor rendesen nekiindultam az autópályán egy Mitsubishi Lancerrel, majdnem átmentem Malájziába :) de jol felszerelt. Figyelemre méltó, hogy senki nem csinál semmit, aki dolgozik az a szolgáltatásban teszi. Ebből kifolyolag minden import és kb. 30%-al drágább mint a szomszédos Szingapurban. Turisták nem nagyon vannak, nem igazán van egy európainak mit csinálni egy szigorúan muszlim országban. Ami miatt mégis érdemes betérni, ha véletlenül arra vetödik az ember az két dolog :
az egyik a mosque (muzulmán templom) Bandar Sari Begavan-ban, aminek mind a négy hatalmas kupolája aranyból készült
A másik a Gerudong park ami egy hatalmas high-tech vidámpark, ahol minden ingyenes. Persze minden Made in Germany és bármelyik masinát beinditják ha összegyülik néhány ember. Ami nagyon tetszett az az itt látható vizi-játék (nem tudok rá jobb szót :) amit óránként kezdenek sötétedés után. Számitógépvezérlésü viznyomófejek zenére koreogrefiáltan mozognak, mikozben alulról mozgó ezerféle szinü fényszórókkal világitják meg az egészet. Az egész olyan hatást tett rám mint egy tüzijáték. (A vizsugarak, vizfüggönyök jó 30m-re is felmennek és néha filmeket vetítenek a vízfüggönyre).

Ha valaki arra jár tudom ajánlani a Sheraton Bandar Sari Begavan-t, a városközpontban van, minden könnyen elérhetö. Tömegközlekedés nagyon ritkán van, autót érdemes bérelni.(jobbkormány)

Ja, és láttam a Brunei herceget (az egyiket) focizni. Van egy szupernagy stadion ahol hétvégenként a Brunei nemzeti 11 (a legrosszabb Ázsiában) és a herceg (Ali vagy mi a neve) saját csapata játszik. Természetesen az összes gólt a herceg lövi és mindig az ő csapata nyer. (egyébként egy kissé testesebb ipse volt, mindenki neki passzolgatta a labdát, az ellenfél meg elfele futott.. :) A belépés ingyenes, a stadion páholyában háremhölgyek láthatóak...Komolyan..

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!