Keresés

Részletes keresés

nyuzga1 Creative Commons License 2020-10-22 17:25:35 669177

Mielőtt még az igazság lovagjának tartanád magadat, a Soros ügyletekkel szemben is ilyen kritikus vagy ? :)

nyuzga1 Creative Commons License 2020-10-22 17:22:05 669175

Nézd, jelents fel, vagy felesd el.:)

A hozzászólás:
ManoSanga Creative Commons License 2020-10-22 17:18:29 669174

Rogán és az off-shore cégek

A személyes- vagy pártkötődés szinte kézzel fogható a bevétel 75 százalékát realizáló Hungary State Special Debt Fund esetében. A vállalkozást 2013. január 15-én alapították meg a Kajmán-szigeteken, egy hónappal azelőtt, hogy a nemzetgazdasági miniszter rendelete megjelent volna a program részleteiről.

 

A cég kiszervezte a kötvénymenedzselés lehetőségét a hasonló nevű Hungary State Special Debt Management* nevű vállalkozásnak. Ezt a céget még korábban, 2012. december 4-én, azaz három héttel azelőtt alapították Hongkongban, hogy életbe lépett volna a letelepedési programot szabályozó törvény és egy héttel azelőtt, hogy a magyar Országgyűlés szavazott volna a jogszabályról.

 

A nevében a Management utótagot viselő cégnek három tulajdonosa volt.* Az egyiket, a Brit Virgin-szigeteken székhellyel rendelkező Prime Ally Ltd. nevű offshore céget egy nappal azelőtt alapítottak meg (2012. október 26-án), hogy Rogán Antal fideszes képviselő egyáltalán beterjesztette volna a letelepedési programot lehetővé tevő jogszabály-módosítási indítványát az Országgyűlésnek.

 

Honnan tudhatták Magyarországtól több ezer kilométerre, hogy másnap, azaz október 27-én Rogán Antal egy olyan módosítót terjeszt a parlament elé, amely a következő években több tízmilliárd forintos bevételt hoz a cégnek? 

Előzmény:
nyuzga1 Creative Commons License 2020-10-22 17:01:49 669173

Vagy csak olvastad ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!