Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2020-09-09 09:19:05 14566

my hero!!!

A hozzászólás:
Never Man Creative Commons License 2020-09-09 08:59:32 14565

Ha valaki Máltára utazna, felhívom a figyelmet pár apróságra. Érdemes előre kidölteni a a netről letölthető deklarációt, hogy bizonyos országokon kívül nem tartózkodtunk az elmúlt 14 napban és egy másikat a máltai elérhetőségünkről (korábban linkeltem). A deklarációt a légijárat gyüjti össze az utasoktól, a PLF-et a reptéren kell leadni. Akinek nincs nyomtatványa annak adnak vagy a repülőgépen vagy a reptéren. Különösebb macera nincs, a szájkosarat komolyan veszik de semmi több. Van pláza ahol belépéskor hömérőznek és egy fertőtlenítő fröcsit nyomnak a tenyérre amit illik szétdörzsölni a kezünkön. Szájkosarat kicsit nagyobb arányban hordanak az utcán mint Magyarországon, főleg a kínaiak.

 

Viszont viszzarepüléskor figyelni érdemes arra, hogy legalább a foglalást visszaigazoló email vagy a beszállókártya kézben legyen, mert anélkül nem engednek be a reptér épületébe. Nekem airport checkinem volt, mondtam az őrnek hogy a beszállókártyához először be kéne mennem, de aztán sikerült valami szedett-vedett nyomtatványt előkotornom amin rajta volt az indulás, elfogadta és beengedett. Gondolom ilyenek híján sem reménytelen valamit tenni, de nagyobb macera. A tranzitban szanitécek cirkálnak és figyelmeztetnek ha a zórunk kilóg a szájkosár alól vagy felül.

 

Az elmúlt vasárnap 33-an voltunk a Budapestre tartó Wizz járaton. Utána sorbaállás a karanténért és erősen túloznék hogy 2 óra hosszat tartott kivárni a százméteres sort amiben négyesével álltak, ugyanis csak 1 óra és 50 percig tartott, amit azzal a bájos hölggyel áltam végig aki még máltán hangsúlyozta hogy neki priority jegye van.

A feladott csomagok futószalagja már nem volt kiírva, de a személyzet gondosan leszedte és félrerakta a csomagokat. A 1:50 idő alatt a reptéri személyzet vizet osztott  és cukorkát, pisilni el lehetett menni ha valaki bízott benne hogy visszaengedik oda ahonnan kilépett. Kaptam egy bájos gumi repülőgépet is amit az unokámnak kértem, de arra nem volt pofám hogy kilencet kérjek. Gondolkodtam egy performanszon, hogy megiszom a korábban vásárolt máltai karton sört majd szép csendesen összehugyozom magam bele a farmerba ami majd a bokámnál lefolyva csordogál a folyosón, de ez csak úgy lett volna világhírű mutatvány ha legalább 10-20-50 követőre is találok.

Esetleges továbbutazást ezek tudatában volt érdemes tervezni, engem megvárt a transzferem, idejében szóltam neki hogy egy óra csúszás várható, nem örült neki.

 

Majd írok igazi máltai dolgokról is, ráérek a két hét fogda alatt, fényképek is lesznek, klassz volt, mindennel együtt is megérte.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!