|
|
|
|
 |
ColorLacko
2020-09-04 12:22:56
|
139217
|
Az úgy van, hogy Péter a mi kocsmárosunk. Reggel kinyitja a pultot és kiteszi az aznapi menüt. Általában szórólap a neve:)))) |
|
 |
pater68
2020-09-04 12:18:11
|
139216
|
A "Szórólap a pulton" régi rovat a Korcsmában. A cél vele, hogy akit érdekel, megismerhet analóg cuccokat a közelmúltból. Régebben ment a "Műalkotások fotósszemmel" is, lehet, felelevenítem. |
|
A hozzászólás:
 |
p_fifty
2020-09-04 12:13:04
|
139215
|
Ezek szerint mégse tévedtem el nagyon, mikor ide benyitottam. :) |
|
Előzmény:
 |
pater68
2020-09-04 11:18:17
|
139214
|

Szórólap a pulton, 1973.
Asahi Pentax 6x7.
Gyártását 1965-ben kezdték, még Pentax 220 néven. Roll filmes masina, 6*7cm-es formátum.
Későbbi változatok: "Asahi Pentax (USA: Honeywell Pentax) 6x7", 1969, "6*7 MLU" (Mirror Lock Up), 1976, "67", 1990, "67II", 1999.
Azt írják a Wikipédián, hogy talán az 1957-es keletnémet 6×6 KW Praktisix és utódja, a Pentacon Six ihlette.
Cserélhető keresője, kettős bayonett-je van (belső a kicsi, külső a bazi nagy objektíveknek). Sok objektívet gyártottak hozzá, "Super Takumar" és "Takumar Super-Multi-Coated" névvel.
Személyes kedvencem a tartozékai közül a fa markolat, aminek a tetejére lehetett a vakut rögzíteni. :) |
|
|
Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!
|