A Pentax egy külön világ. Amíg a Ricoh nem pumpált a cégbe pénzt, nem is gondolkodtak digitális FX vázban, ezért fix objektíveket csináltak APS-C szenzorra.
Ilyenek vannak pentaxban, a teljesség nélkül:
4/15, 3.2/21, 2.4/35, 2.8/40, 1.8/50, 1.4/55 2.8/200, 4/300mm
Ezek bizony DX-es obik! És jók! Kisebbek, mint az átlag.
Pedig nagyon jó analóg 35mm-es soruk volt! Persze most is csinálnak FX obikat, gondolom újak is vannak, mióta megvan a full-frame vázuk, a K-1. https://www.ricoh-imaging.hu/hu/digitalis-slr/PENTAX-K-1-DSLR.html
És ne felejtsük el, hogy ott a középformátumú (645) digitális gépük, a hozzávaló objektívekkel.
|