Keresés

Részletes keresés

pater68 Creative Commons License 2020-09-03 20:51:52 139208

A Pentax egy külön világ. Amíg a Ricoh nem pumpált a cégbe pénzt, nem is gondolkodtak digitális FX vázban, ezért fix objektíveket csináltak APS-C szenzorra.

Ilyenek vannak pentaxban, a teljesség nélkül:

4/15, 3.2/21, 2.4/35, 2.8/40, 1.8/50, 1.4/55 2.8/200, 4/300mm

Ezek bizony DX-es obik! És jók! Kisebbek, mint az átlag.

 

Pedig nagyon jó analóg 35mm-es soruk volt! Persze most is csinálnak FX obikat, gondolom újak is vannak, mióta megvan a full-frame vázuk, a K-1. https://www.ricoh-imaging.hu/hu/digitalis-slr/PENTAX-K-1-DSLR.html

És ne felejtsük el, hogy ott a középformátumú (645) digitális gépük, a hozzávaló objektívekkel.

 

badmad Creative Commons License 2020-09-03 20:19:09 139207

Hát sok nincs is, mikor 25-30ezer körül kapsz egy AF50/1.8D-t használtan.

A hozzászólás:
oblomovka Creative Commons License 2020-09-03 20:08:56 139206

pedig az ember zsigerből rávágná, hogy ááá, dx szenzorra nincs 50-es, mert semmi értelme, és puff :D

Előzmény:
pater68 Creative Commons License 2020-09-03 18:02:55 139202

Ez jó terv!

Hihetetlen, de van DX 50-es! Pentax csinált ilyet:

https://fotoplus.hu/hu/termekeink/objektivek-es-tartozekaik/objektiv/pentax-smc-da-50mm-f18-objektiv?utm_source=Argep&utm_medium=cpc

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!