Keresés

Részletes keresés

seeman Creative Commons License 2020-09-03 18:36:23 139204

Ha esetleg valakit a frász kerülgetne a templom miatt...  készült egy másik sorozat is.

Itt a visegrádi vár volt a célpont.

             18 mm                             24 mm                           28 mm                            35 mm                             50 mm                           85 mm

              180 mm

A hozzászólás:
seeman Creative Commons License 2020-09-03 18:17:35 139203

A Nikon korcsma messze a legjobb vitahely az Index fórum fotós oldalai közül.

Örüljünk neki, hogy általában pörög a topik.

 

Most éppen az vitatéma kérdőjele, hogy DX vagy FX?

Sokféle érv kerülhet elő mindkettő esetében.

Ha valaki sokat fényképezett 35 mm-es filmes géppel (24X36 mm-es képméret) bizonyára nem fog harcolni a DX győzelméért.

A megszokás mellett az is közrejátszik, hogy egy jó objektívekből álló készlet a digi 24X36-os képméreten is eredményesen használható.

A DX mellett is szólnak érvek. 

Könnyebb és kevésbé drága vázak, olcsóbb alapzoomok és fixek, az 1,5X szorzó miatt jobb és olcsóbb velük távoli témákat fotózni (vad- és madárfotózás, sport ... stb)

Természetesen akad még sokféle szempont.

 

Az én jelenlegi szerkóm bőségesen kielégíti az igényeimet. A D750 gépet nagyjából mindenki ismeri. FX szenzor, 24 mpixel, jó dinamika és színvilág.

Objektívjeim azonban nem az álmok birodalmából valók. Ennek ellenére az én igényeimnek megfelelnek.

Ma délután Zebegény kicsiny főterén készítettem egy sorozatot a 4 üveggel. 18-35mm f3,5-4,5 zoom - 50mm f1,8 fix - 85 mm f1,8 fix - 180 mm f2,8 fix.

Mindegyik kép f5.6 rekeszes és kézből kattintgattam. Egy f5.6 fix fényerejű 18-180 mm zoom jól pótolhatná a kvartettet, de ilyesmire hiába várunk. :-)

               18 mm                          24 mm                             28 mm                          35 mm                             50 mm                            85 mm

             180 mm

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!